Наука

Чому жити на узбережжі може бути шкідливо для здоров’я

Життя у моря здається мрією – багато хто хоче переїхати на узбережжі до старості. Однак, у цього рішення є і свої суттєві мінуси, зокрема, погіршення стану здоров’я.

Дані організацій громадської охорони здоров’я Англії показують, що в приморських містах систематично з року в рік різні показники здоров’я людей стають гіршими. Наприклад, люди, що проживають там частіше хворіють на ішемічну хворобу серця, інсульт, хронічні легеневі захворювання, діабет і психічні розлади.

Відсоток матерів, які годують груддю, в прибережних містах нижче, а відсоток курців вагітних жінок вище. В цьому немає нічого дивного. Високоякісні робочі місця – ключовий шлях до поліпшення психічного і фізичного здоров’я, відмови від куріння і доступу до способу життя, який будується на більш здорових моделях дозвілля, харчування та транспорту.

Економічні та структурні фактори здоров’я відіграють ключову роль в низькій тривалості життя і високих показниках хронічних захворювань в прибережних містах. Доповіді різних британських відомств свідчать про зростаючий дефіцит доходів на цій території, який сильно збільшився в період з 2017 по 2019 рік, і злетів до неймовірних розмірів під час пандемії COVID-19, коли весь туристичний бізнес в прибережних районах заморозився.

Надлишок житла в приморських містах робить їх привабливими для переселення вразливих міських жителів і міжнародних мігрантів. Зрештою, освіта в приморських містах гірша, ніж в населених пунктах далеко від водойм. В містах спостерігається тенденція відтоку жителів з провінції і концентрації їх у великих мегаполісах через кращу освіту і високі перспекти. Вирішити це можна комплексом заходів, спрямованих на залучення нової робочої сили і поліпшенням житлових і фінансових умов жителів. Але сказати простіше, ніж зробити.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button