Наука

У Мексиці знайдена подвійна стела з таємничим божеством (фото)

Археологи називають головною цінністю знахідки - її місце розташування 

У Мексиці археологи виявили стелу майя, яка виявилася подвійною. Національний інститут антропології та історії (INAH) зазначив, що такі рельєфні зображення на обох сторонах стели — рідкісне явище.

Знахідка була зроблена в археологічній зоні Ушмаль, розташованій на півострові Юкатан. Дієго Прієто, генеральний директор INAH, зазначив, що стела з барельєфом виявлена на місці, де вона була встановлена спочатку, тобто ще в доіспанський період.

INAH

Одна грань стели звернена на північ, друга — на південь. На північній стороні зображена богиня з великими очима і нагрудником з трьома рядами перлів. На ній сітчаста спідниця до п’ят, а в руках вона тримає символ влади — кетцаль. Археологи вважають, що ця богиня може говорити про смерть, оскільки в сусідньому місті Пуук були аналогічні вірування.

З південного боку стели зображено чоловіче божество в головному уборі з пір’ям і головою сови. Також у божества є браслети і пов’язки на ногах, а на плечах — сітчастий плащ. Археологи не знають, що це за істота, і про що воно може говорити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button