Наука

З’явилася найдетальніша карта коралових рифів

Дослідники представили найдетальнішу онлайн-карту коралових рифів. Для цього вони використовували понад 2 млн супутникових знімків з усього світу.

Дослідники назвали карту кораловим атласом Аллена — (The Allen Coral Atlas) – ім’я дали на честь загиблого співзасновника Microsoft Пола Аллена. Сервіс стане довідником для людей, які займаються збереженням рифів, морським плануванням і вивченням коралів. В останні кілька років це стало особливо актуальним через плани з порятунку тендітних екосистем, які гинуть через зміни клімату.

Команда, яка створила сервіс, заявила, що це перша глобальна карта високого дозволу такого роду. Вона дає користувачам можливість побачити детальну інформацію про рифи, включаючи різні типи підводних структур — пісок, камені, морську траву і корали.

Карти, що включають ділянки глибиною до 15 м, можна використовувати для прийняття рішень про морські заповідники, територіальне планування інфраструктури та майбутні проєкти з відновлення коралів. “Наш найбільший внесок полягає в тому, що ми отримали єдину карту всього біому коралових рифів», — зазначив Грег Аснер, Керуючий директор сервісу.

За словами Аснера, вони покладаються на мережу з сотень польових співробітників, які надають їм інформацію про рифи, щоб вони могли запрограмувати супутники й програмне забезпечення для фокусування на потрібних областях.

Співробітники сервісу відзначили, що раніше близько трьох чвертей світових рифів раніше ніхто не наносив на карту, особливо на глибині. Для створення цієї карти знадобилося чотири роки — проєкт почався у 2017 році.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button