Поради

Чому жовтіють огірки в теплиці

Посадку огірків у теплицю починають на початку травня. Ґрунт для цього готують ще восени, обробляючи її розчином із марганцівки і води (3г на відро). Але дуже часто при вирощуванні садівники виявляють, що зав’язі і листя огірків починають жовтіти.

Чому жовтіють огірки в теплиці, пояснюється п’ятьма факторами порушення при догляді:
[ads2]

Недолік харчування

Раціональне харчування ґрунту в момент перекопування навесні і восени дозволить збагатити її мінералами. Досить додавати перепрілий гній, золу, суперфосфати і добрива, багаті калієм. Тільки недолік цих мінералів приводить до того, що листя огірків спочатку світлішають, потім проявляються пожовтіння. Цей недолік позначається і на самих плодах – вони починають скручуватися.

Недолік тепла

Низькі нічні температури є однією з першорядних причин, чому жовтіють огірки в теплиці. Огірки – теплолюбні рослини, які дуже гостро реагують на температурні перепади. Особливо часто це відбувається в середній смузі, коли останні заморозки атакують в нічний час. Щоб цього не сталося, необхідно утеплювати і саму теплицю, накриваючи її плівкою, і саму рослину, поклавши поруч з розсадою ємності з водою. Вода повинна бути досить гарячою, тому що температура для сприятливого росту огірків повинна бути не нижче +22°С.

Недолік води і низька вологість

Рослина дає сигнал про те, що їй не вистачає вологи, скручуванням і пожовтінням листя. При недостатньому поливі коріння забирають вологу з стебла і листків, тому жовтіють огірки в теплиці. В такому випадку необхідно пам’ятати, що для активного плодоношення потрібен дворазовий полив в тиждень. Для однієї рослини досить буде 25 л. теплої води, і воно порадує смачними і соковитими плодами.

Надлишок зав’язей

Для формування батоги необхідно своєчасно проводити прищіпку і видаляти зав’язі, якщо їх більше 20 штук на одній плодоносній рослині. Надлишок зав’язей також буде причиною, коли в теплиці огірки жовтіють і мають неправильну форму.

Шкідники і хвороби

Борошниста роса може проявитися після поливу холодною водою. Листя починають світлішати і в’янути, швидкою допомогою послужить обприскування марганцевим розчином і розчином коров’яку.

При ураженні кореневим пилом ґрунт необхідно удобрити крейдою, золою і товченим вугіллям. Рослини, коріння яких вже уражені захворюванням, необхідно видалити разом з ураженим ґрунтом, щоб уникнути подальшого розповсюдження на здорові коріння.

Павутинний кліщ в першу чергу вражає внутрішню сторону, відбувається пожовтіння ділянки, а потім всього листа. Тепла середовище в теплиці – сприятлива атмосфера для розмноження кліща, тому для неможливості подальшого ураження рослин, їх необхідно знезаразити спеціальним засобом «Акарин» або «Фітоверм».

Один з найнебезпечніших ворогів огірка – теплична білокрилка, здатна харчуватися соком листя і стебел. Часта прополка частково усуне цю проблему, через яку теж жовтіють огірки в теплиці, тому що білокрилка саме від бур’янів переходить на плодоносну рослину. При провітрюванні теплиці слід максимально закрити отвір повітропроникною сіткою. Обприскування водою проводити якомога частіше і не забувати рихлити ґрунт, вносити добрива у вигляді перегнивших тирси, торфу й перегною.

Причина виникнення попелиці на рослині така ж, як і в попередньому випадку – наявність бур’янів. Крім ретельної прополки і розпушування ґрунту теплиці, необхідно регулярно обприскувати батоги мильною водою і настоєм тютюну.

Для того, щоб не виникало питань, чому жовтіє огірки в теплиці, необхідно взяти до уваги всі вищеперелічені фактори, що впливають на якість і плідність цієї рослини.

Натхнення: www.kakprosto.ru

Кнопка «Наверх»