Авто

Чому на мотоцикли рідко ставлять антиблокувальну систему гальм (відео)

Антиблокувальна система гальм масово застосовується на автомобілях, але на мотоциклах це як і раніше велика рідкість. Чому? Адже наявність АБС є істотним плюсом в забезпеченні активної безпеки! Але насправді все не так просто.

Антиблокувальна система гальм запобігає блокуванню коліс під час екстреного гальмування. Завдання АБС — не скоротити гальмівний шлях, а дозволити водієві зберегти контроль над транспортним засобом і забезпечити можливість об’їзду перешкоди в процесі гальмування. На основі інформації від датчиків швидкості кожного колеса керуючий блок регулює тиск гальмівної рідини, щоб підтримувати зчеплення з дорожнім покриттям.

Звучить чудово, чи не так? Якщо АБС допомагає мотоциклістові зберігати керованість і може якось врятувати йому життя, тоді чому її наявність дотепер не є не те що обов’язковим, але хоча б більш поширеним? Є багато різних причин, але основних, мабуть, три: це клас мотоцикла, його призначення і вартість. Наприклад, Європейська комісія в 2012 році прийняла закон, згідно з яким з 2016 року всі нові мотоцикли з об’ємом мотора понад 125 кубічних сантиметрів повинні бути оснащені АБС.

Мотоцикли з двигуном менше 125 «кубиків» просто не мають достатньої маси і не можуть розвивати більш-менш серйозну швидкість, щоб гарантувати надійну роботу антиблокувальної системи гальм. Такі транспортні засоби, до того ж зазвичай є скутерами або мопедами, на яких збільшення ваги і вартості буде перевищувати будь-які плюси від наявності АБС. А ще багато чого залежить від призначення мотоцикла.

Не всі байкери їздять виключно по твердій поверхні або рівному асфальту, тому антиблокувальна система гальм в ряді випадків може стати серйозною перешкодою. Законодавство країн за межами Євросоюзу, як правило, дозволяє виробникам самостійно вирішувати, які моделі оснащувати АБС, а які — ні. В такому випадку все вирішує цільове призначення мотоцикла, сегмент ринку і цінова категорія. І ще одна причина, по якій АБС дотепер не дуже популярна на мотоциклах, це ціна.

Хоча зараз антиблокувальна система гальм обходиться виробникам дешевше, ніж раніше, вона як і раніше додає істотну суму до вартості. А ще компоненти АБС неабияк додають мотоциклу зайву масу і навіть псують естетику, що для деяких байкерів не прийнятно.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»