Авто

Як вибрати колісні диски для автомобіля?

Колесо, мабуть, найдавніший винахід людства. З чого тільки не робили колеса на всьому етапі еволюції. Найперші колеса були зроблені з каменю, але вони були дуже важкі і крихкі. На зміну кам’яним стали приходити дерев’яні, бронзові і нарешті людина приборкала сталь. У сучасному світі виробники не обмежуються сталлю, існує безліч всіляких легких сплавів, які надають автомобільним дискам ряд корисних переваг.

1-30-03-2015-600-400

Але як не загубитися в усі цьому різноманітті, і вибрати саме те, що вам потрібно. У цій статті ми постараємося пролити світло на всі нюанси при виборі автомобільних дисків. Адже правильно вибрані автомобільні диски це запорука вашої безпеки. Для початку давайте познайомимося з основними видами дисків, розглянемо всі їхні переваги і недоліки.

Усім звичний зварний сталевий диск або як його ще називаю штампований. Такі диски можуть похвалитися головною своєю перевагою це ціною, вони міцні, але правда легко деформуються і мають велику вагу. Сталеві диски зазвичай йдуть в базовій комплектації автомобіля. Диски виготовлені зі сталі не можуть порадувати нас своїм дизайном, цього не дозволяє конструкція. Для того щоб надати таким дискам пристойний вид застосовують пластикові ковпаки. З недоліків сталевих дисків варто відзначити високу схильність до корозії.

Чому так погана велика вага диска? Для відповіді на це питання заглибимося трохи в фізику. Автомобільний диск це своєрідний маховик закріплений на маточині, чим вища маса маховика, тим більше енергії витрачається на те, що б його розкрутити. Відповідно нам потрібно затратити більше палива для вироблення обертового зусилля. Але саме критичне, це зупинити диск, коли він обертається і на досить пристойних оборотах. Уявіть, яке навантаження припадає на гальмівну систему. Але при всьому цьому сталевий диск не такий поганий, якщо ви потрапили в яму і пом’яли диск, це легко виправити. Сталеві диски легко прокатати в спеціалізованих майстернях і він буде як новий.

Легкосплавні диски мають меншу вагу, відповідно при їзді на таких дисках знижується витрата палива. Такі диски діляться на литі і ковані. Литі диски виготовляються методом лиття під тиском, таким дискам легко надати найрізноманітніші дизайнерські втілення. З переваг варто відзначити, що в основі сплаву застосовується в основному алюміній дуже легкий і корозійно стійкий метал. Литі диски так само мають досить невисоку ціну. Велику частку ринку, також і на http://www.mvo.ru/, займають саме литі диски, так як, вони мають невисоку ціну і великий вибір дизайнерських рішень.

Правда литі диски мають свій головний недолік, вони не деформуються як сталеві, а тріскаються. Алюміній за своєю природою дуже м’який і пластичний метал, в чистому вигляді він непридатний для виготовлення дисків. Для того щоб йому додати міцність в нього додають легуючі добавки у вигляді магнію, правда на шкоду пластичності. Отже, литі диски легші і привабливі в порівнянні з штампованими, але не найбільш практичні. Якщо ви пошкодили литий диск, і він тріснув, ремонту він вже не підлягає, тільки заміні.

Ковані легкосплавні диски, найлегші, міцні і дорогі на сьогоднішній день. Дорожнеча таких дисків обумовлена тим, що для їх виробництва потрібно багато важких технологічних процесів. Міцність таких дисків перевищує за характеристиками сталеві. Ковані диски тримають сильні удари, їх практично неможливо деформувати, швидше вийде з ладу підвіска автомобіля. Висока міцність таких дисків обумовлена тим, що вони мають шарувату структуру металу. З недоліків крім високої ціни варто відзначити невисоку різноманіття дизайну, так як для додання зовнішнього вигляду використовується механічна обробка.

Отже, підіб’ємо підсумок вищесказаного. Якщо ви не гонщик, володієте невеликим бюджетом і дороги у вашому місті не можуть похвалитися якістю, то краще використовувати сталеві диски з декоративними ковпаками. Якщо для вас важливіше всього зовнішній вигляд вашого автомобіля і ви любитель великих швидкостей вам підійдуть литі легкосплавні диски, але варто бути готовим до того, що якщо ви пошкодили диск, доведеться купувати новий. Ковані диски більше підходять для спортивної їзди, зважаючи на свою дорожнечу такі диски можуть дозволити собі не багато, але через свої унікальні властивості такі диски коштують своїх грошей, можна сказати здобуваєш раз і на завжди. Наш підсумок має рекомендаційний характер, тому кожен господар свого автомобіля вирішує сам, що для нього краще.

З типом диска ми визначилися, але що означають ці цифри і букви в маркуванні диска. Переходимо до найсерйознішого і відповідального етапу вибору диска. Кожен виробник автомобілів настійно рекомендує певний тип розміру диска, ці дані ви можете отримати в сервісній книжці або на наклейці в отворі водійських дверей поряд з інформацією про розмір і тиску шин. Не дотримання цих вимог може вплинути на ходові якості автомобіля або на швидкий знос підвіски.

Розглянемо на прикладі популярний, на сьогоднішній день автомобіль Kia Rio new. Виробник рекомендує для установки диски 6J15 PCD4-100 et48 DIA 54,1 Давайте розберемося і розшифруємо цей напис, для початку глянемо на головні розміри диска.

2-30-03-2015-600-422

6J15 Цифра 6 означає, що ширина обода дорівнює шести дюймам. J- вказує, що розмір визначено в дюймах, 15 – це діаметр обода в дюймах.

PCD 4-100 Ці цифри вказують, що на диску 4 отвори під болти кріплення і міжболтова відстань 100 міліметрів.

Et-48 Найважливіший параметр вказує «виліт» диска. Не дотримання цього параметра може надалі спричинити за собою багато проблем.

3-30-03-2015-600-398

Виліт менше рекомендованого робить колісну базу ширшою збільшуючи тим самим навантаження на підвіску через зсув центру ваги колеса. Так само при зменшенні вильоту колеса можуть зачіпати за арки крил. Виліт більше рекомендованого зміщує колеса у всередину, зменшуючи тим самим стійкість автомобіля. Так само при збільшеному вильоту колісний диск може чіпляти супорт. Не піддавайтеся на хитрощі продавців, вибирайте виліт вказаний виробником вашого автомобіля.

DIA 54,1 Це посадковий діаметр диска, якщо це значення менше зазначеного виробником, диск просто не налізе на маточину. Якщо більший це не так страшно, такий диск можна встановити, але потрібні проставочні кільця. Слід врахувати, що навіть при застосуванні проставочного кільця, може спостерігатися дисбаланс колеса.

Застосовуючи тільки рекомендовані виробником розміри дисків, ви продовжите термін служби підвіски вашого автомобіля, і не порушите стійкість на дорозі. Ваша безпека дорожче зовнішнього вигляду автомобіля.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button