Поради

Чому сохнуть листя помідорів в теплиці

З настанням літнього сезону все більше городників стикається з такою проблемою, як висихання і пожовтіння листя у томатів у теплицях. Найбільш часті причини подібного явища у даних рослин — фузаріозне в’янення і фітофтора.

Чому в’януть листя помідорів

Однією з найбільш поширених причин, чому у томатів листя в’януть, є фузаріозне в’янення. Дане захворювання особливо поширене в південних районах, причому незалежно від перебування рослин у теплицях або парниках. У північних же районах від нього страждають в основному помідори, які знаходяться в теплицях.

Перші ознаки фузаріозу — пожовтіння листя, деформація черешків, далі — всихання верхніх пагонів, потемніння плодів. Щоб уникнути фузаріозного в’янення томатів, необхідно правильно доглядати за рослинами, наприклад:

  • вчасно підгортати помідори, перше підгортання потрібно проводити до того, як рослина досягне висоти 15 сантиметрів;
  • обов’язково перед посадкою провести дезінфекцію ґрунту розчином мідного купоросу (100 г сировини на 10 літрів води);
  • вчасно проводити обробку фунгіцидними препаратами і т. д.

Чому сохнуть листя помідорів

Досить часте явище — засихання листя томатів, причина якого — фітофтора. Фітофтора виникає внаслідок неправильного поливу рослин (приватного), а також температурного режиму. Захворювання небезпечне тим, що воно в найкоротші терміни здатне знищити весь урожай.

Боротися з фітофторою складно, однак можна попередити це захворювання, для цього всього лише потрібно проводити профілактику: вчасно поливати рослини, не заливаючи їх, обробляти спеціальними препаратами від фітофтори (краще всього використовувати розчини молока і настої часнику), проводити підживлення, яке зміцнює імунітет рослин (добре себе зарекомендували дріжджові підживлення: 20 г сировини на 10 літрів води), зольні (три столові ложки золи під кожну рослину перед поливом).

Натхнення: www.kakprosto.ru

Кнопка «Наверх»