Здоров'я

Чому з’являється лупа і як з нею боротися?

Лупа часто асоціюється з неохайністю людини, її небажанням стежити за зовнішністю і приділяти їй належний час. Але найчастіше вона стає реальним захворюванням, яке має симптоми і правильно підібрану систему лікування. Не варто скидати все на гігієну або неправильний догляд. Погіршення стану шкіри голови може проявлятися як алергічна реакція на різні навколишні подразники або продукти харчування, лупа дійсно може передатися по спадку або з’явитися після перенесеного захворювання. Які ще існують причини появи лупи, як позбавлятися від її прояву?

Частою ситуацією у пацієнта є регулярна і постійна лупа на шкірі голови. Вона не може бути викликана алергічною реакцією, але виступає в ролі початкової форми себорейного дерматиту. Дане захворювання починає розвиватися після збою в роботі сальних залоз. Воно може з’явитися не тільки на шкірному покриві голови. Лікарі ділять такий вид дерматиту на жирний і сухий. До першого типу відносять прояв захворювання, коли волосся стає жирним і неприємним на дотик дуже швидко, а голова вся покрита невеликими лусочками. Сухий тип характеризується великою кількістю лусочок білого кольору, волосся може довго не смальцюватися, але воно сильно січеться і ламається. Обидва випадки супроводжуються появою свербежу, шкірний покрив може приймати червонуватий відтінок. Викликати появу лупи можуть і інші поширені шкірні захворювання. У разі, коли свербіж і сильні почервоніння переходять на інші частини тіла потрібно терміново відвідувати лікаря.

Фахівці і вчені запевняють, що грибком, який провокує виникнення себореї є Malassezia Furfur. Даний вид грибка в невеликій кількості присутній у багатьох людей. Він може перебувати навіть на обличчі або задній частині шиї, але його робота не завжди  провокує появу лупи. При сильному імунітеті грибок втрачає свої властивості і не може протистояти захисту організму. Але навіть люди з хорошим імунітетом можуть нервувати, перевантажувати тіло: тоді Malassezia Furfur поступово починає активізуватися. Клітини епідермісу починають рости набагато швидше. У людини, що не має даного захворювання, шкіра повністю оновлюється за місяць, у хворого даним видом дерматиту на це йде менш як сім днів. Тому на волоссі виникають лусочки.

Будь-якій людині, яка страждає лупою з-за передачі її по спадковості або після появи себореї, потрібно дотримуватися певних правил догляду. Ідеальним варіантом стане терапія, виписана фахівцем. При різкій появі проблем зі шкірою голови потрібно згадати про нові засоби для догляду, детально розглянути харчування і спробувати прибрати з нього нові, нещодавно введені продукти. Обов’язково займатися лікуванням причин, а не просто використовувати звичайні підтримуючі засоби. При першій стадії себореї можна придбати в аптеці шампунь, який продають без рецепта. У ньому повинні бути цинк, кетоконазол або саліцилова кислота. Після покупки потрібно використовувати шампунь або серію засобів не менш як місяць. Якщо шкіра голови залишається у попередньому стані, слід йти до лікаря — він скаже про більш серйозної стадії і поставить правильний діагноз. Людям, які мають постійні проблеми з появою лупи, нереально позбутися від її проявів. Але за допомогою підтримуючого лікування волосся і шкіра голови будуть перебувати в гарному стані.

Кнопка «Наверх»