Головна / Здоров'я / Вчені: Ліки від кашлю можуть завдати шкоди дітям

Вчені: Ліки від кашлю можуть завдати шкоди дітям

Канадські вчені вважають, що значна частина медичних препаратів, яка застосовуються батьками для лікування дітей, завдає шкоди здоров’ю дитини.

Джонатан Магуайр, спеціаліст наукової групи, розповів про дослідження його колег, в результаті якого були оглянуті 3500 дітей віком від 5 до 8 років. Висновки виявилися досить жалюгідними. Медикаменти, які батьки дають своїм дітям для профілактики грипу та ГРВІ, завдають шкоди організму дитини. Так само вчені з’ясували, що різні мікстури і сиропи від кашлю не є дієвими. Так в Індії вже потрапили під заборону близько 350 медичних препаратів, які викликали у дітей побічні ефекти при застосуванні.

З 2009 року в Канаді були введені особливі маркування для медичних препаратів, які вказують на те, що дані ліки можуть завдати шкоди, або їх позитивний вплив на організм не доведено. Ігноруючи цей факт, батьки «за звичкою» дають дітям препарати від кашлю та застуди. Фахівці вважають, що в країні слід почати програму з припинення безконтрольного застосування ліків з боку батьків.