Всесвіт

Чорна діра в центрі нашої галактики перетворює зірки у щось дивне

Галактика Чумацький Шлях, як і безліч інших спіральних галактик у Всесвіті, приховує у своєму центрі надмасивну чорну діру під назвою Sagittarius A*. Цей таємничий об’єкт неймовірних розмірів постійно притягує зірки, пил та іншу матерію в свої найближчі околиці, формуючи найщільніший зоряний мегаполіс. Як повідомляє портал livescience.com іноді зіркам, які перебувають у найближчому до чорної діри просторі, доводиться вступати в жорстоку конкуренцію, яка іноді призводить до дуже непередбачуваних наслідків.

Черная дыра в центре нашей галактики превращает звезды во что-то странное

У центрі нашої галактики знаходиться надмасивна чорна діра Sagittarius A*

В центрі нашої галактики виявлені дивні об’єкти

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature, астрономи описують шість загадкових об’єктів, які обертаються навколо центральної чорної діри нашої галактики. На думку авторів, виявлені аномальні об’єкти, які отримали назви G1-G6, виглядають як довгасті згустки газу в кілька разів масивніше Землі. Незважаючи на свої невеликі за космічними мірками розміри, виявлені об’єкти поводять себе як маленькі зірки, здатні пройти в небезпечній близькості від краю чорної діри, не бувши при цьому розірваними в клапті.

Чим саме можуть бути ці безстрашні космічні об’єкти: згустками газу або повноцінними зірками? На думку авторів дослідження, дивні об’єкти можуть бути і тим, і іншим. Так, кожен виявлений об’єкт G може становити собою пару подвійних зірок, які мільйони років тому були розбиті потужною гравітацією чорної діри. Андреа Гез, професор астрофізики з Каліфорнійського університету і співавтор дослідження, вважає, що чорні діри можуть призводити до злиття подвійних зірок. Підґрунтям для такої гіпотези послужив аналіз орбіт перших двох виявлених об’єктів G, які слідували за разюче схожою орбітою навколо Sagittarius A*.

Черная дыра в центре нашей галактики превращает звезды во что-то странное

Гравітаційний вплив чорної діри в центрі нашої галактики здатний перетворювати подвійні зірки в об’єкти нового типу

Інтерпретувавши пучки газу як залишки нещасної мертвої зірки, що постраждала в результаті гравітаційного впливу надпотужної чорної діри, що розташувалася по сусідству, деякі астрономи очікували побачити остаточну загибель мініатюрних зірок в результаті їх поглинання Sagittarius A ще в 2014 році. Однак, на превеликий подив учених, нічого подібного не сталося, а “недозірки” дивним чином вижили в межах декількох сотень астрономічних одиниць від чорної діри. Розтягуючись і спотворюючи поблизу чорної діри, об’єкти G відновили свою початкову форму при поступовому від неї видаленні. Настільки незвичайна поведінка наводить на думку про те, що щось надзвичайно потужне утримує згусток газу разом — тобто, об’єкти G можуть бути повноцінними зірками.

Щоб перевірити цю гіпотезу, автори дослідження провели кілька років, досліджуючи центр галактики з Обсерваторії W. M. Keck на Гавайях у пошуках нових об’єктів G-типу. Команді вдалося виявити ще чотири нових згустки, які відповідали вимогам, обертаючись навколо Sgr A*. Всі вони являють собою зім’яті гравітацією продукти подвійних зірок, що утворилися близько 5 мільйонів років тому поблизу Sgr A*. Мабуть, побачити те, як в реальності виглядають дані об’єкти, ми навряд чи зможемо в недалекому майбутньому, проте виявлення “зім’ятих” зірок говорить про те, що у Всесвіті може ховатися ще більше потенційних загадок для науки майбутнього.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button