Всесвіт

На Марсі знайшли свідчення недавнього землетрусу

Астрономи заявили, що знайшли записи про падіння каменів на Марсі: це сталося через землетрус.

Згідно з даними НАСА, на Марсі з’явилися тисячі нових валунів. За словами вчених, зазвичай сліди землетрусів залишаються протягом декількох років, перш ніж зникають або руйнуються від вітру, пилу і піску.

Це перший випадок, коли на Марсі виявили новітні результати землетрусу. Раніше їх знаходили на Місяці і кометах. Тепер дослідники вирішили з’ясувати, як давно відбулися тектонічна активність на Марсі.

Автори нової роботи досліджували знімки, які були зроблені в період з 2006 по 2020 рік: їх зняв марсіанський розвідувальний орбітальний апарат HiRISE, який був запущений в 2005 році. Дослідники в лабораторії в Індії змогли побачити деталі розміром всього 25,4 см в поперечнику.

Астрономи впевнені, що це свідчення недавньої сейсмічної активності на Марсі. Раніше вважалося, що вся геологічна активність Червоної планети закінчилася багато років тому.

Дані, зібрані апаратом, можна використовувати, щоб визначити місця розташування сейсмічної активності на Марсі. Ця інформація підтвердить, що планета досі геологічно активна, всупереч усталеним теоріям.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button