Всесвіт

Чорна діра в центрі Чумацького Шляху стала більш «голодною»

Американські вчені виявили сплеск активності в самому центрі галактики Чумацького шляху. Там розташовується надмасивна чорна діра, яка останнім часом стала більш «голодною» і почала поглинати більше газу і матерії, ніж зазвичай.

Вчені називають її Sgr A і досі вона вважалася досить спокійною і розміреною. Чорні діри не схожі одна на одну і їх активність може сильно відрізнятися. Незважаючи на те, що ця є надмасивною і знаходиться в самому центрі Чумацького Шляху, вона відносилися до малоактивних. Все змінилося в травні цього року, коли фахівці зафіксували анормальні викиди світла в даній області.

Спочатку вчені вважали, що це результати діяльності зірки S0-2, розташованої поруч з надмасивною чорною дірою. Уточнення даних показало, що це все-таки Sgr A. Фахівці почали шукати причину і знайшли – поруч з горизонтом подій з’явилося безліч матерії і газу. Там вони могли опинитися завдяки двом схожим причинам. Або S0-2 пройшла поруч з чорною дірою, і та поглинула частину її речовин, або схожа ситуація сталася з подвійною зіркою G2, яка нещодавно проходила недалеко від Sgr A.

Вчені вважають, що ця подія дозволить їм краще зрозуміти, як і чому змінюється активність космічних об’єктів, а також, як це відбивається на розвитку галактик і всього Всесвіту. На завершення вони відзначили, що дана ситуація не зачепить Землю та її жителів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button