Всесвіт

Нове зображення “Вебба” зробив любитель астроном (фото)

Аспірант астрономічного факультету Університету Каліфорнії показав, як виглядає спіральна галактика NGC 1365 і Велика Магелланова Хмара в об’єктиві космічного телескопа «Джеймс Вебб».

Дослідник використовував загальнодоступні дані, опубліковані командою космічного телескопа “Джеймс Вебб”, щоб створити зображення спіральної галактики з перемичкою і найближчої до нас Великої Магелланової Хмари. Результати обробки “сирих” даних він опублікував у своєму Reddit.

Офіційна група НАСА і ЄКА, яка займається обробкою і створенням повнокольорових зображень, отриманих за допомогою телескопа «Джеймс Вебб», публікує тільки невелику кількість барвистих фотографій. Але телескоп безперервно працює.

Галактика NGC 1365. Зображення: Spaceguy44, Reddit

На відміну від звичайного фотоапарата прилади «Джеймс Вебб» фіксує невидиме оку випромінювання, в основному в інфрачервоному діапазоні. Дані цих спостережень також фіксуються і публікуються у форматі FITS (Flexible Image Transport System), використовуваному для зберігання і передачі результатів астрономічних спостережень.

Щоб повернути їм кольори, які зможе побачити людське око, потрібна обробка. Автор нових знімків пише, що для цього не потрібні спеціальні знання: досить володіти мовою програмування Python і освоїти спеціальні фоторедактори. За словами аспіранта, на це у нього пішов всього місяць.

В якості першого знімка, дослідник вибрав галактику NGC 1365. Це велика спіральна галактика з перемичкою, яка знаходиться на відстані 56 млн світлових років від Землі. Вона являє собою ідеальну модель для дослідження зореутворення, тому що в центрі у неї знаходиться надмасивна чорна діра. Крім того, вона обернена «обличчям до Землі», що дозволяє спостерігати спіральну структуру у всіх деталях.

Ділянка Великої Магелланової Хмари. Зображення: Spaceguy44, Reddit

Другий об’єкт – це ділянка Великої Магелланової Хмари, найближчої до нас галактики. Дивовижне розрішення космічного телескопа “Джеймс Вебб” дозволяє розглянути безліч окремих зірок.

Астрономи називають її “неправильною” галактикою, що означає, що вона не має певної форми. Однак вона все ще містить викривлені залишки структур, які колись були спіральними рукавами і центральною перемичкою. Ймовірно, в минулому зіткнення з іншим об’єктом змінило форму галактики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments