Здоров'я

Вчені попереджають: «Хвороба Х» може вбити 80 мільйонів чоловік за 36 годин

Вчені попереджають про появу захворювання, схожого з іспанським грипом. За словами експертів, «хвороба Х» може вбити 80 мільйонів осіб всього за 36 годин.

Вчені Ради з моніторингу глобальної готовності (GPMB) попереджають про загрозу епідемії, яка здатна поширюватися з вкрай лячною швидкістю. На думку фахівців, з-за сучасного рівня розвитку транспортної системи та постійного переміщення людей по світу за допомогою літаків і швидкісних поїздів, вірус може передатися 80 мільйонам людей всього за 36 годин.

«Хвороба Х» — це загальна назва таких небезпечних захворювань, як віруси Ебола, Денге і Зіка, деякі штами грипу або жовта лихоманка. Медики вважають, що будь-яке з перерахованого може стати причиною величезної смертності, якщо хоча б кілька людей на планеті «підхоплять» цю недугу. Саме тому фахівці звернулися до урядів усіх світових держав із закликом розробити політику поведінки в разі можливої епідемії, а також вкладати більшу кількість ресурсів у розвиток медичної сфери.

Вчені звернули увагу громадськості на те, що сучасний світ не готовий протистояти вірусам, які швидко поширюється, і захистити населення планети від захворювань, схожих з іспанським грипом, який колись знищив 5% населення Європи. Звернувшись до глав держав і пояснивши масштаб потенційної загрози, фахівці GPMB сподіваються привернути більше уваги до проблеми, а також мінімізувати наслідки можливих пандемій у майбутньому за рахунок залучення більшого фінансування в розвиток медичних технологій.

Кнопка «Наверх»
Закрыть