Фото

Чудеса природи – гора Арарат

Гора Арарат легендарний гірський масив розташований на сході Туреччини, відноситься до Вірменського гірського нагір’я. Насамперед гора Арарат всім відома завдяки свому важливому положенню в християнському світі. Давайте ж подивимося на цю прекрасну гору і познайомимося з Араратом ближче.

foto_cikavosti_25.06.2014-03_resized

Гора Арарат знаходиться на правому березі турецької річки Аракс, неподалік гори простягнувся турецький кордон з Вірменією. Гора Арарат знаходиться в 16 км від Ірану. Арарат по своїй етимології має вулканічне походження. Варто зазначити що Арарат це не один гірський масив. Гора Арарат являє собою дві височини – Большой и Малый Арарат, перебувають вони в безпосередній близькості один до одного.

foto_cikavosti_25.06.2014-03-01_resized

Висота Малого Арарату від підніжжя гори складає 3927 метрів, а Великого 4365 метрів. Як ви і самі розумієте висота над рівнем море буде більше ніж висота від підніжжя гори, таким чином висота над рівнем море великого Арарату становить 5165 метрів і є найвищою точкою Туреччини. Між цими двома горами знаходиться своєрідне «сідло», розлом. Відстань між двома основами гір складає 11 км, до вершин число збільшується і досягає 25 км.

foto_cikavosti_25.06.2014-03-02_resized

Загальна площа Арарату становить 1200 км ?, в основі двох гір лежить коло протяжністю близько 130 км. Поблизу вулканічного масиву знаходяться міські поселення, на жаль історія людства знає трагічний випадок з горою Арарат. Справа в тому що останнє виверження вулкана сталося 2 липня 1840, не так вже й давно. Тоді в наслідок землетрусу, що супроводжував виверження, було повністю знищено у підніжжя гори поселення і монастирський храм.

foto_cikavosti_25.06.2014-03-03_resized

Протягом всієї історії існування Арарату навколо нього завжди крутилася суперечки щодо поділу території. Взагалі спочатку Арарат належав і прославляв територію Вірменії, власне кажучи самі жителі Вірменії ототожнюють гору тільки з їхньої країною, так, навіть в основі герба Вірменії лежить гора Арарат. Вірменія вельми негативно ставиться до того факту, що зараз Арарат належить Туреччині.

foto_cikavosti_25.06.2014-03-04_resized

Гора Арарат деякий час була навіть частиною Російської імперії, точніше не всі дві вершини, а лише північна частина і вершина Великого Арарату. Сталося це розширення земель як наслідок Туркманчайського мирного договору 1828 року.

foto_cikavosti_25.06.2014-03-09_resized

За рішенням того ж таки договору малий Арарат був точкою з’єднання трьох країн: Туреччини, Вірменії та Персії. Але незабаром, у 1921 році територія великого Арарату перейшла у володіння Туреччини, а ще через деякий час по результатом договору Туреччини з Персією східна частина Малого Арарату перейшла до Туреччини. Таким чином обидві вершини знаходяться на території Туреччини. Жителі Вірменії навряд чи коли небудь змиряться з такою втратою.

foto_cikavosti_25.06.2014-03-05_resized

Незважаючи на висоту Арарату, нагадаємо це 4365 метрів, піднятися на священну гору досить неважко, і відвідати її може будь-хто, потрібно всього лише отримати візу на відвідування гори. Перше сходження на вершину Арарату відбулося в 1829 році 27 вересня, це була російська експедиції на чолі з професором Іоганном Фрідріхом Парротом. У жителів Туреччини і Вірменії Арарат був священною горою і тому сходження на неї було не тільки святотатством, але й абсолютно безглуздим, так як вони вважали, що господь однозначно не дозволить їм цього зробити.

foto_cikavosti_25.06.2014-03-06_resized

Існують навіть легенда про ченця який все ж наважився піднятися і не зміг цього зробити, тому що Бог послав на ченця нездоланний сон, і потім спустив його вниз, до підніжжя гори. Арарат являє собою досить рівну, традиційної форми гору, тобто простежується певна грань від основи до вершини. Прикрашає і додає особливого шарму горі сніжна, крижана шапка на самій маківці гори, яка починається приблизно з 4000 метрів. Така непостійність снігового покриву обумовлюється дією вітрів господарюючих тут.

foto_cikavosti_25.06.2014-03-07_resized

За переказами Біблії всім відомий Ноїв ковчег зупинився саме на горі Арарат. А сам Ной спустився на землю майбутньої Вірменії і посадив там першу виноградну лозу. Тому вважається що перше життя після всесвітнього потопу зародилося саме тут, біля підніжжя Арарату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments