Фото

З’явилася мозаїка з фотографій Чумацького Шляху. Над нею працювали 12 років

З’явилася найбільш детальна мозаїка Чумацького Шляху, де можна розгледіти об’єкти, які не видно навіть в спеціальні пристрої. Вона складається з 234 окремих фотографій.

Фінський астрофотограф Дж.П.Метсавайніо протягом 12 років створював мозаїку Чумацького Шляху, яка складається із сотні окремих фотографій. Робота зайняла 1250 годин чистого часу, дослідники відзначають, що це зображення може розкрити «красу всієї галактики» для спостерігачів.

Спочатку фотограф спеціалізувався на зйомці окремих об’єктів: зоряних скупчень, туманностей і галактик, вибираючи на небосхилі найкрасивіші й ефектні. За 12 років роботи у нього склалася субмозаїка з 234 окремих елементів з пустотами між ними.

Він почав проєкт в 2009 році і задумав його як зображення, з роздільною здатністю в 100 тис. пікселів, що складається з 234 окремих фотографій, які зшиті разом. Отримане зображення записало всю галактику, на ньому зображені приблизно 20 млн зірок.

Вчені також додали, що крім масштабу зображення їх вразили «приголомшливі деталі», які можна побачити на мозаїці. Наприклад, там можна побачити об’єкти, які складно помітити навіть за допомогою спеціального обладнання.

«Ці шматочки повної картини Чумацького Шляху допомагають побачити красу небесних об’єктів, таких як Каліфорнійська туманність, туманність Пелікан і багато іншого», – зазначив фотограф.

Ви можете побачити більше дивовижних космічних фотографій Метсавайніо на його сайті.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button