Здоров'я

Чим небезпечна повільна ходьба

Повільна ходьба наближає старість. До такого висновку прийшли вчені Університету Дюка в Північній Кароліні, вивчивши кілька сотень людей.

Протягом 42 років дослідники спостерігали за станом здоров’я 904 жителів Нової Зеландії – контрольну групу піддослідних почали спостерігати у віці 3 років і провели фінальну оцінку стану організму в 45 років, повідомляє JAMA Network.

Вчені прийшли до висновку, що виявлені в дитячому віці погані нейрокогнітивні функції та подальше зниження когнітивних функцій протягом життя безпосередньо пов’язані зі швидкістю ходьби. Крім того, результати МРТ показали, що у тих, хто ходить повільно, менший обсяг головного мозку і щільність його кори, а також є ознаки захворювань малих судин.

Іншою ознакою старіння стало сприйняття з боку незнайомих людей. Група з 8 добровольців, визначаючи вік по фотографіях, завищувала вік тих, хто повільно ходить. Візуально ці люди здавалися старше, ніж вони є насправді.

Дослідники підкреслили, що в цілому швидкість ходи дорослих пов’язана не тільки з геріатричним функціональним статусом, а й зі старінням і довічним здоров’ям мозку.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button