Головна / Здоров'я / На Мадагаскарі триває сильна епідемія чуми

На Мадагаскарі триває сильна епідемія чуми

Сотні хворих, десятки померлих, закриті школи: на Мадагаскарі вживають термінових заходів проти епідемії чуми.


Незважаючи на те, що чума в наш час стала рідкісним і екзотичним захворюванням, сама хвороба далеко не переможена. Збудники зберігаються в природних резервуарах, і лише постійний моніторинг та робота мікробіологів дозволяють тримати їх у вузді. У багатьох регіонах світу чума залишається ендемічним захворюванням – сюди відносять Монголію і Казахстан з прилеглими до них областями Росії і Китаю, Перу та США, ряд країн Африки. Своєчасне лікування хворих дозволяють впоратися з колись стовідсотково летальною інфекцією, хоча іноді хвороба розвивається дуже стрімко, і смертність від неї залишається досить високою.

Так, на Мадагаскарі, за повідомленням ВВС, перший хворий був зареєстрований 28 серпня, а до теперішнього часу виявилися заражені майже 250 осіб, з яких 33 померли. Варто сказати, що чума була завезена на острів моряками лише в 1898 році, проте залишається постійною загрозою. Щорічно на острові відзначається близько 400 випадків захворювання, однак нинішній спалах виділяється на цьому тлі.

Більшість зареєстрованих випадків відносяться до легеневої, а не до звичайної, бубонної, форми чуми, набагато більш заразної, швидкоплинної і небезпечної. Основні осередки епідемії розташовані в околицях Антананаріву і на сході Мадагаскару. З 30 вересня влада країни заборонила масові заходи, з 5 жовтня не працюють школи та вузи. У заяві представника ВООЗ на Мадагаскарі Шарлотти Ндіає (Charlotte Ndiaye) зазначається: «Чума виліковна, якщо виявлена вчасно. (…) Чим швидше ми діємо, тим більше життів рятуємо».

До теперішнього моменту ВООЗ вже поставила на острів більш мільйони доз вакцин, які можуть забезпечити нехай і тимчасовий, але надійний захист від небезпечної інфекції.