Екологія

Оселедець і сардини можуть зникнути через глобальне потепління

Через потепління води у світовому океані людство може зіткнутися зі зникненням усіма улюбленої риби – сардин і оселедця! Нові дослідження показують, що глобальне потепління сильно впливає на розмір цих риб, що зменшує їх здатність мігрувати в більш сприятливі умови.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Climate Change, також надає перші докази, що спростовують наукову теорію про те, що скорочення чисельності призведе до збільшення числа видів. Результати вчених говорять про зворотне: багато видів не будуть здатні еволюціонувати, щоб впоратися з високими температурами, це збільшить ризик їх вимирання.

В рамках нового дослідження вчені використовували статистичний аналіз набору даних про найбільш поширені види риб у світі для вивчення їх еволюції за останні 150 мільйонів років. В основному робота розглядала оселедцеподібний загін риб, який є дуже важливим у сфері рибальства.

До цього часу максимальне середнє підвищення температури у світовому океані становило 0,8 ° C за тисячоліття. Це набагато нижче нинішніх темпів потепління, про які повідомляє Національне управління океанічних і атмосферних досліджень, – 0,18 ° C за десятиліття з 1981 року.

Такі темпи потепління змусять риб зменшуватися в розмірах. Це позначиться на їх здатності мігрувати. У підсумку це може призвести до зникнення цілих видів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments