Фото

Кольорові фотографії дирижабля «Гінденбург», які показують всю розкіш аероподорожів 80 років тому

Перед епохою сучасних аеробусів зі своїми місцями першого класу розкіш в аероподорожах через океан забезпечували великі німецькі дирижаблі.

З усіх побудованих величезних літальних апаратів найвідомішим був «Гінденбург», який зазнав аварії в Нью-Джерсі в 1937 році.

«Гінденбург» був першим з двох дирижаблів подібного класу, створених Zeppelin Company. Його будівництво почалося в 1931 році і тривало 5 років. Дирижабль з масивною рамою з дюралюмінію був заповнений 7 тоннами водню. Як відомо, водень набагато легший від повітря, але його суміш з киснем надзвичайно небезпечна.

«Гінденбург» почав перевозити пасажирів у травні 1936 року, його місткість спочатку становила 50 пасажирів. Взимку 1936-37 року пасажирські купе і громадські приміщення дирижабля були модернізовані, що дозволило перевозити вже 72 пасажира.

Про розкоші всередині «Гінденбурга» існує багато легенд. Давайте подивимося рідкісні знімки, які демонструють рівень обслуговування аеромандрівників 80 років тому.

Перед епохою авіалайнерів небо над Атлантикою борознили величезні дирижаблі, що курсують між містами Америки і Європи. Серед них були такі колосальні творіння, як «Граф Цеппелін» та «Гінденбург», а також менш відомий «Граф Цепелін II».

Найвідоміший з дирижаблів був названий на честь рейхспрезидента Німеччини фельдмаршала Пауля фон Гінденбурга.

Відоме також як LZ129, 245-метрове повітряне судно було майже в 4 рази довше від Boeing 747.

Звичайна трансатлантична подорож на «Гінденбурзі» займала 43 години. Це було значно швидше, ніж на будь-якому з океанських лайнерів.

Разом з тим, візитною карткою «Гінденбурга» була його розкіш. На борту були облаштовані розкішні апартаменти з їдальнею, при цьому гондола з екіпажем судна перебувала нижче.

Через вікна пасажири могли насолоджуватися прекрасними видами подорожі над океаном.

Стіни їдальні шириною 6 метрів і довжиною 13 метрів покривали шовкові шпалери з зображенням досягнень дирижабля «Граф Цепелін». Стільці були зроблені з алюмінієвих труб для зниження ваги.

Недалеко від їдальні перебувала вітальня. Тут також були алюмінієві крісла, а спочатку, в 1936 році, навіть рояль. Однак у наступному році його прибрали.

На стіні вітальні були зображені маршрути відомих дослідників, океанських лайнерів та інших дирижаблів.

Поряд з вітальнею була кімната для письма, де пасажири могли провести деякий час у спокої.

Між вітальнею і їдальнею розмістилися пасажирські каюти з двоярусними ліжками.

На палубі під їдальнею, вітальнею, каютами і кімнатою для письма перебували кімната для куріння і бар. Звичайно, було дивно палити на кораблі, наповненому 7 тоннами високозбагаченого пального водню, але ця шкідлива звичка в той час була дуже поширена.

Для забезпечення безпеки кімната для куріння була відокремлена від іншої частини дирижабля повітряним шлюзом, крім того, щоб уникнути просочування водню, в ній підтримувався підвищений тиск повітря. Також там був заборонений відкритий вогонь і була лише одна електрична запальничка.

Рівно через рік після свого першого польоту з пасажирами «Гінденбург» згорів при посадці на головній повітроплавній базі військово-морських сил США в Лейкхерсті, Нью-Джерсі. Під час трагедії загинули 35 чоловік, що знаходилися на борту, і один член наземної команди. Дивно, але 62 людини з 97 вижили.

Офіційною причиною пожежі вважається іскра, яка запалила повітро-водневу суміш, хоча за версією начальника гестапо Генріха Мюллера «Гінденбург» був знищений вибухом міни з годинниковим механізмом, яку встановив технік Ерік Шпель.

Крах «Гінденбурга» ознаменувало кінець епохи дирижаблів і призвів до розвитку авіакомпаній. У 1940 році за наказом міністра авіації Німеччини Германа Герінга два дирижабля були утилізовані.

Натхнення: deadbees.net

Кнопка «Наверх»