Фото

Перламутрові хмари зсередини стратосфери: унікальне відео та фото

Студенти проєкту Earth to Sky Calculus 22 січня перебували за полярним колом, готуючись до запуску аеростатів для вивчення космічного випромінювання. За кілька хвилин до старту в небі почали з’являтися полярні стратосферні хмари, і група поспішила запустити два аеростати в саме серце спалаху.

Полярні стратосферні хмари дуже рідкісні. Вони утворюються в стратосфері тільки при температурі -85 °C. Аеростати з допомогою камер записали відео хмар з висоти 23 км. За словами вчених, це перший випадок, коли перламутрові хмари були відображені безпосередньо з їх середовища проживання — стратосфери. Кадри показують волокнисті структури, які не можна побачити з землі.

Доставити аеростати в стратосферу допоміг полярний стратосферний вихор – невелика область, заповнена холодним повітрям, яка утворюється в тропосфері і стратосфері над Арктикою внаслідок охолодження в холодне півріччя. Незадовго до запуску з полярним вихором сталося щось дивне: він став еліптичним і обертався, виплескуючи масу холодного стратосферного повітря над північними районами Скандинавії.

Як виглядав вихор 22-23 січня, можна побачити на даних, отриманих інструментом НАСА Microwave Limb Sounder (MLS). Зверніть увагу на фіолетову краплю над північчю Швеції. Це холодне повітря. Полярні стратосферні хмари можуть утворюватися всередині області з білим контуром.

Перламутровые облака изнутри стратосферы: уникальное видео

Полярні стратосферні хмари по праву вважаються найкрасивішими хмарами на Землі. Вони складаються з крихітних крижаних кристалів, які розсіюють висотне сонячне світло і змушують їх переливатися яскравими кольорами, немов денні сяйва.

Фотографії студента Earth to Sky Джордана Гербста від 22-23 січня показують, як хмари виглядали зі землі. Тепер ми знаємо, що вони зі зсередини стратосфери вони не менш прекрасні.

Перламутровые облака изнутри стратосферы: уникальное видео

 

Перламутровые облака изнутри стратосферы: уникальное видео

 

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button