Земля

Циклони стали на 10% сильнішими

Надточне комп’ютерне моделювання, проведене Центром атмосферних досліджень NCAR в американському Боулдері (штат Колорадо), показало, що глобальне потепління суттєво підвищило руйнівну силу тропічних циклонів і зумовило їх просування вглиб Австралійського континенту, повідомляється у звіті кліматологів, оприлюдненому в середу Австралійським союзом страхових компаній (IAG).

Згідно з даними вчених, в останні 5 років інтенсивність і руйнівна сила тропічних циклонів, що обрушуються на північне узбережжя континенту, зросла майже на 10%. Крім того, частіше тропічні циклони зберігають високу інтенсивність і в міру свого просування на південь, углиб континенту, небезпечно наближаючись до великих населених пунктів.

Ці дані підтвердила і інша група експертів – команда метеорологів, гідрологів, інженерів і математиків, зібрана IAG після повені в Квінсленді в лютому минулого року. В ході масштабних польових досліджень і комп’ютерного моделювання вченим вдалося з’ясувати, що підвищення температури води в океанах, які омивають Австралію, стало причиною того, що тропічні циклони все частіше зберігають досить сили, щоб просунутися вглиб Австралії. На думку метеорологів, циклони будуть проходити все далі на південь, зачіпаючи густонаселені області континенту. Підвищення температури моря всього на 1° вище позначки +26° здатне підвищити потужність циклону на одну категорію, зробивши зі шторму тайфун.

Дані комп’ютерного моделювання переконливо свідчать про те, що просування циклонів на південь – всього лише питання часу. Площа тропіків розширюється до полюсів, і це означає, що регіони з тропічними погодними системами також ростуть, і в них буде спостерігатися постійне збільшення кількості циклонів і зростання їх інтенсивності.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button