Земля

Найбільший айсберг в світі розтанув

Дослідники з США помітили, що найбільший айсберг у світі розколовся на частини – настільки, що їх неможливо відстежувати. Тепер він не представляє небезпеки.

Айсберг А68 на піку займав площу майже 6 000 кв. км, він відколовся від Антарктиди в 2017 році. Такий шматок льоду займав би чверть території Уельсу.

Однак, за останніми даними супутників, величезний айсберг практично зник – він розтанув і розколовся на дрібні шматочки. Як відзначають дослідники з Національного льодового центру США, цей айсберг більше відстежувати неможливо.

А68 відколовся від шельфового льодовика Ларсона на краю Антарктичного півострова, але протягом наступного року практично не рухався. Потім він почав дрейфувати на північ, збільшуючи свою швидкість.

Льодовик пройшов в Південну Атлантику у напрямку до Південної Джорджії. Поруч з цим маленьким островом тане безліч великих айсбергів. Вони застряють на мілководді і поступово втрачають більшу частину своєї маси.

Однак A68 розтанув не там і продовжив дрейфувати по Атлантиці. Згодом тепла вода і вища температура повітря зробили айсберг набагато меншим. Він все більше і більше розбивався на дрібні фрагменти.

«Насправді дивно, що А68 протримався так довго», – зазначив дослідник Адріан Лакман з Університету Суонсі. Його шматочки не становлять небезпеки – вони занадто маленькі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button