Відео

Поцілунок коралів вперше зняли на відео (відео)

Вчені вперше випробували в морі підводний мікроскоп з відеокамерою для водолазів. Вони змогли зняти несподівані особливості життя коралів, в тому числі «поцілунки» поліпів. Про це повідомляється в журналі Nature Communications.

b17b80be939fdcd0a601596bc865a146

Бентичний підводний мікроскоп (Benthic Underwater Microscope, BUM) дозволяє вивчати життя і поведінку крихітних морських організмів в реальному часі. В рамках останньої роботи дослідники спостерігали за кораловими поліпами (не більше міліметра в довжину) — як ті харчувалися, змагалися з іншими поліпами і реагували на вторгнення шкідливих водоростей.

Під час запливів у Червоному морі BUM допоміг дізнатися про незвичайну поведінку поліпів: ночами вони обіймали один одного. Учені поки не знають, навіщо корали це роблять, але вже назвали таку поведінку поцілунками.

Крім того, водолази звернули увагу на агресивні сутички між колоніями коралів різних видів — поліпи атакували один одного волокнами і травними ферментами. Нарешті, вчені поспостерігали за тим, як риф захоплюють отруйні водорості, користуючись ослабленням коралів через знебарвлення.

BUM дозволяє вченим вести спостереження на відстані від 6,4 сантиметри від поліпів — щоб не заважати їх життєдіяльності. М’яка, еластична лінза (подібна кришталику ока) дозволяє швидко навести фокус, а короткий час витримки (менше мікросекунди) усуває розмитість зображення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button