Всесвіт

Цивілізації на інших планетах запропонували шукати за парниковими газами

Дослідники назвали п'ять газів, які можуть вказувати на тераформування планети розумною цивілізацією.

Якщо інопланетяни змінили планету у своїй системі, щоб зробити її теплішою, сучасні телескопи можуть це помітити, показує дослідження. Учені з Університету Каліфорнії в Рівердейлі визначили парникові гази, формування яких у природних умовах малоймовірне.

П’ять газів, запропонованих дослідниками, використовуються на Землі в промислових цілях, наприклад, під час виробництва комп’ютерних чипів. Серед них фторовані версії метану, етану і пропану, сполуки фтору з азотом і сіркою. У статті в Astrophysical Journal дослідники докладно описують переваги цих газів для перетворення безлюдної планети на придатну для життя.

Передбачувані техносигнатури, пов’язані з фторвмісними газами, які вказуватимуть на технічну цивілізацію. Зображення: Sohail Wasif/UCR

Однією з переваг є те, що вони є неймовірно ефективними парниковими газами. Гексафторид сірки, наприклад, має в 23 500 разів більшу зігрівальну здатність, ніж вуглекислий газ. Відносно невелика кількість може нагріти замерзаючу планету до точки, коли рідка вода зможе зберігатися на її поверхні.

Ще одна перевага пропонованих газів для інопланетних цивілізацій полягає в тому, що вони винятково довгоживучі та зберігатимуться в атмосфері, подібній до земної, до 50 000 років. “Їх не потрібно буде надто часто поповнювати, щоб підтримувати сприятливий клімат”, зазначають дослідники;

Хоча на Землі парникові гази необхідно контролювати, щоб запобігти впливу на клімат, існують причини, через які їх можуть навмисно використовувати на екзопланеті, додають учені. Наприклад, вони будуть корисні для цивілізації, яка хотіла б запобігти наближенню льодовикового періоду або зробити населеною непридатну для життя планету, подібну до Марса.

Передбачувані техносигнатури, пов’язані з фторвмісними газами, які вказуватимуть на технічну цивілізацію. Зображення: Sohail Wasif/UCR

Оскільки ці гази не зустрічаються в значних кількостях у природі, їх необхідно штучно виробляти. Тому їх виявлення буде ознакою розумних форм життя, що використовують технології. При цьому фторовані гази повинні поглинати інфрачервоне випромінювання, щоб впливати на клімат. Це поглинання створює інфрачервону сигнатуру, яку можна виявити за допомогою космічних телескопів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button