Всесвіт

Подивіться на “космічних привидів”. Похмуре фото зробив “Вебб” (фото)

Європейське космічне агентство опублікувало фотографію “Стовпів творіння” в середньому інфрачервоному діапазоні на честь Хеллоуїна.

ЄКА опублікувало нове зображення з телескопа “Джеймс Вебб”. Опублікувавши фотографію “Стовпів творіння” в інфрачервоному діапазоні, Європейське космічне агентство відзначило, що вона відрізняється “похмурим, крижаним настроєм”, якраз до Дня Всіх Святих. Зображення “космічних привидів” зробили за допомогою приладу середнього інфрачервоного діапазону (англ. Mid-Infrared Instrument, MIRI).

Фото: NASA

MIRI бачить тільки ті молоді зірки, які ще не скинули свої пилові «плащі». Це малинові кулі по краях колон. Блакитні зірки, які краплять сцену, старіють і скинули більшість шарів газу та пилу.

Тисячі зірок утворилися в цій області. Це очевидно, якщо розглянути недавнє зображення цього об’єкта, яке зробив «Вебб» за допомогою камери ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam, Near-Infrared Camera).

Середнє інфрачервоне світло “спеціалізується” на деталізації пилу, тому зірки на цьому зображенні недостатньо яскраві, щоб їх можна було побачити. Натомість на фотографії видно свинцеві стовпи газу та пилу, які мерехтять по краях, натякаючи на активні процеси всередині.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button