Всесвіт

Астрономи розкрили таємницю зореутворення в далекій космічній структурі

Вчені використовували кілька різних телескопів для вивчення області іонізованого атомарного водню в зіркоутворюючому міхурі Цефея.

Використовуючи різні телескопи, міжнародна команда астрономів дослідила IC 1396 – сусідню область іонізованого атомарного водню. Результати дослідження, опубліковані 21 жовтня на arXiv.org, дають важливі відомості про історію зореутворення та структуру цього регіону.

Попередні дані показали, що IC 1396 знаходиться від 2 830 до 3 080 світлових років від Землі в зіркоутворюючому міхурі Цефея. За своєю структурою вона є областю зореутворення HII, оскільки містить хмари іонізованого атомарного водню. Область відрізняється досить простою структурою і живиться системою множинних зірок O HD 206267, яка знаходиться поблизу геометричного центру IC 1396 в молодому скупченні Трумплер 37.

Попередні спостереження за IC 1396 показали, що вона також містить кілька хмар з яскравою облямівкою (англ. bright-rimmed clouds, BRC), сформованих ультрафіолетовим випромінюванням HD 206267. Ці хмари свідчать про постійне утворення зірок і сприймаються астрономами як чудові лабораторії для вивчення молодих зірок у різних областях. еволюційні етапи.

Тому група дослідників під керівництвом Марі Е. Пелайо-Бальдарраго з Автономного університету Мадрида в Іспанії вивчила IC 1396 та його BRC, використовуючи багатохвильові дані з різних інструментів.

Зображення WISE W4 (22,19 мкм) області IC 1396 HII. BRC позначені своїми іменами.  Автори та права: Пелайо-Бальдарраго та ін., 2022.

Дослідження показало, що область IC 1396 містить чотири незалежні підгрупи (позначені A, B, E, F), які значно відрізняються власним рухом, але не паралаксом. Це відкриття разом з урахуванням просторового розподілу зірок свідчить про складний і різноманітний процес утворення зірок в IC 1396.

Подальше дослідження чотирьох під кластерів показало, що вони також відрізняються за віком. Виявилося, що популяції на околицях під кластерів В і Е старше (в середньому), ніж в під кластерів А.

Області зореутворення необхідні астрономам для кращого розуміння процесів зореутворення та зоряної еволюції. Спостереження за такими областями можуть розширити список відомих зірок, протозірок, молодих зоряних об’єктів і згустків, які потім можна буде всебічно вивчити в різних довжинах хвиль, щоб отримати більше інформації про початкові стадії зоряного життєвого циклу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments