Всесвіт

«Хабла» розглянув спалах зореутворення в далекій галактиці

Астрономи за допомогою космічного телескопа «Хабла» отримали нову фотографію галактики NGC 4485. На ній помітно безліч молодих блакитних зірок і червонуватих туманностей, які утворилися в результаті спалаху зореутворення з-за гравітаційних взаємодій NGC 4485 з її великим сусідом — спіральною галактикою NGC 4490, повідомляється на сайті телескопа.

Неправильна галактика NGC 4485 знаходиться на відстані 25 мільйонів світлових років від Сонця в сузір’ї Гончих Псів. Протягом останніх декількох десятків мільйонів років вона гравітаційно взаємодіє з прилеглою великої спіральною галактикою NGC 4490, що призвело до спотворення форм галактик і викликало спалахи зореутворення в них. Спостереження виявили потік газу і зірок довжиною 24 тисячі світлових років, що з’єднує галактики, який також є результатом їх взаємодії.

Для створення нового зображення NGC 4485 астрономи використовували шість знімків, отриманих в оптичному діапазоні за допомогою камер WFC3 (Wide Field Camera 3) ACS (Advanced Camera for Surveys) «Хабла». NGC 4490 в поле зору камер не потрапила, в правій частині фотографії видно наслідки спалаху зореутворення — безліч молодих блакитних зірок і червонуватих туманностей, де йдуть процеси формування нових зірок. Передбачається, що NGC 4485 у минулому могла мати спіральну структуру, однак гравітаційний вплив з боку NGC 4490 сильно змінило її форму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button