Технології

Дані передали з рекордною швидкістю звичайним оптоволокном: 402 Тбіт/с

Досягнення стало можливим завдяки використанню нової смуги частот, повідомляє Національний інститут інформаційно-комунікаційних технологій Японії.

Міжнародна група дослідників продемонструвала використання смуги частот 37,6 ТГц для передачі даних за допомогою загальнодоступного оптоволоконного кабелю. Нова технологія дозволила досягти рекордної швидкості 402 Тбіт/с.

Впровадження нових оптичних еквалайзерів для посилення сигналу дозволило отримати доступ до раніше невикористовуваних діапазонів довжин хвиль у вже розгорнутих системах, кажуть вчені. Вони використовують технологію мультиплексування з поділом по довжині хвилі (WDM). Цей підхід використовує нові спектральні вікна для розширення смуги пропускання.

Інженери створили першу в світі систему передачі даних O-U з щільним мультиплексуванням по довжині хвилі, використовуючи комерційно доступне стандартне оптичне волокно і технологію спеціалізованого підсилювача. Це дозволило забезпечити понад 1500 одночасних каналів передачі в широкій оптичній смузі 37,6 ТГц (275 нм).

Ілюстрація роботи демонстраційної установки. Зображення: NICT

За словами дослідників, система використовує шість різних варіантів підсилювачів на основі тулієвого волокна для O, E, S, C і L діапазонів, дискретне (U-діапазон), розподілене раманівське підсилення і нові еквалайзери оптичного посилення для O і E діапазонів.

Розрахункова швидкість передачі даних після 50 км склала 402 Тбіт/с. Це більш ніж на 25% перевищує попередній найвищий показник швидкості передачі даних по одномодовому волокну. За словами розробників, отримані результати демонструють потенціал надширокосмугової передачі даних для значного збільшення пропускної здатності існуючих систем зв’язку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button