Технології

Датчик на повітряній кулі вперше засік землетрус. Технологію випробують на Венері

Коли відбувається землетрус, вібруюча земля посилає інфразвук високо в атмосферу. Там їх вловлюють спеціальні прилади на повітряних кулях.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Geophysical Research Letters AGU, повідомляє про перше виявлення великого віддаленого землетрусу за допомогою мережі датчиків тиску, прив’язаних до повітряних куль у стратосфері. Одного разу його застосують на Венері, чия гаряча, щільна і агресивна атмосфера обмежує нашу здатність відчувати землетруси на Венері з поверхні планети. Повітряні кулі також можна було б використовувати на Землі у важкодоступних місцях.

Коли відбувається землетрус, вібруюча земля посилає інфразвук високо в атмосферу. Там їх вловлюють спеціальні прилади на повітряних кулях, які парять в стратосфері протягом декількох місяців після запуску. При діаметрі близько 11 м і вазі 30 кг вони можуть нести до чотирьох приладів.

Моніторинг сейсмічної активності на інших планетах має вирішальне значення для вивчення їх внутрішніх структур, але, на відміну від Землі, вчені-планетологи не можуть покладатися на глобальну мережу наземних датчиків. Замість цього вони використовують атмосферу.

Сейсмологія є відносно новим явищем у стратосфері; аеростати в основному використовуються для вивчення атмосфери. Попередні дослідження підтвердили, що ці датчики на повітряних кулях можуть вловлювати невеликі локальні землетруси. Але до недавнього часу мережа з кількома повітряними кулями ще не виявила великих землетрусів на великій відстані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button