Земля

Де і коли з’явилися перші Homo Sapiens

Перші представники роду Homo sapiens з’явилися близько 200 000 років тому на півдні Африки, і тому є вагомий доказ.

Image by Thanks for your Like • donations welcome from Pixabay

Перші представники Homo Sapiens з’явилися 200 000 років тому на південь від басейну річки Замбезі на території сучасних Ботсвани, Намібії та Зімбабве.

Раніше в цьому регіоні існувала система озер Макгадікгаді, що разом з хорошим кліматом робило місцевість придатною для життя протягом близько 70 000 років. Потім ряд кліматичних і тектонічних змін змусив населення мігрувати. Вчені виділяють дві ключові хвилі розселення людей – 130 000 років тому на північний схід Африки і 110 000 років тому на південний захід континенту. Ця міграція з урахуванням того, що частина людей залишилася там, де зародилася сучасна людина, в результаті привела до наявного різноманітності людей в генетичному, культурному та етнічному планах.

Місце появи першої людини розумної визначив міжнародний колектив дослідників під керівництвом Ванесса Хейс з австралійського Інституту медичних досліджень Гарвана в Сіднеї. Зроблено це було на основі аналізу мітохондріальних геномів жителів південноафриканських країн, в ході якого було виявлено 198 нових рідкісних мітогеномів.

Озброївшись даними цього дослідження вчені проаналізували інформацію про гаплогрупи L0 – це найраніша з відомих науці на сьогодні популяцій сучасної людини. Наукового матеріалу вистачило для того, щоб прийти до висновку – наші предки з’явилися вперше там, де зараз знаходяться пустеля Калахарі і річка Окаванго – залишки колись розвиненою водної системи регіону.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button