Земля

В арктичному озері знайдені мегавіруси: чим вони можуть бути небезпечні

Нове дослідження показало, що гігантські віруси заражають мікроскопічні водорості в рідкісному озері в Північному Льодовитому океані.

Епішельфове озеро Мілн-Фіорд являє собою водойму з прісною водою, розташований поверх морської води менш ніж за 800 кілометрів від Північного полюса.  Дослідники, які вивчали озеро, виявили, що прісна вода містить більш багатий і різноманітний набір вірусів, ніж солона вода під ним.

Вони також виявили “гігантські” віруси – в кілька разів більші за звичайні віруси – що вражають мікроскопічні водорості трохи нижче межі між прісною і солоною водою.

“Точно так само, як прісноводна екосистема озера відрізняється від екосистеми Північного Льодовитого океану, вона також має свою власну спільноту вірусів», — розповіла співавтор дослідження Мері Талер, мікробіолог з Університету Лаваля в Квебеку.

Епішельфове озеро утримується на місці льодом, але не має фізичного дна. Прісна вода озера плаває над морською водою, тому що прісна вода менш щільна, ніж солона. Верхня частина озера покрита льодом, що захищає прісну воду від хвиль або вітру, які в іншому випадку змусили б два типи води змішатися.

Дослідники пробурили лід і взяли проби води з озера. Потім вони секвенували ДНК, знайдену в цих зразках, для виявлення різних вірусів, включаючи деякі з групи гігантських вірусів, які називаються мегавіріцетами.

“Однією з характеристик вірусів в цілому є те, що вони набагато менше найбільш крихітної бактерії і несуть лише кілька генів, які допомагають їм розмножуватися. Однак за останні 20 років вчені також виявили гігантські віруси розміром з бактерію, з геномами, які потенційно можуть нести багато цікавих патернів», — зазначив учений.

Згідно з заявою, опублікованою Американським товариством мікробіології, дослідники не знають, як більшість вірусів впливають на мікроскопічні водорості або навіть які віруси заражають які організми. Автори роботи сподіваються отримати більш детальну інформацію про екосистему в майбутньому, але вони знаходяться в гонці з часом; підвищення температури загрожує зруйнувати крижану дамбу, що утримує прісну воду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button