Земля

Європа і Азія можуть бути розділені «катастрофічним землетрусом в Сибіру»

Хвиля незвичайної сейсмічної активності пробудила побоювання, що в Сибіру гряде катастрофічний землетрус який за своєю потужністю здатний «відірвати» Азію і Європу один від одного.

7ea4ed77ab5ff9db4733e3b367ca71bb

Багато вчених вважають, що постійна сейсмічна активність в регіоні може призвести до того, що весь Євразійський континент буде просто «розірваний» навпіл. Поштовхи змінюються від 3,0 до 5,0 балів за шкалою Ріхтера.

Моніторинг ситуації проводять експерти з різних країн світу. Вони схиляються до того, що вся Байкальська рифтова зона переживає фазу зростання тектонічної активності. Подібна активність тектонічної діяльності, на думку вчених, відбувається кожні 50-60 років і робить згубний вплив на великі і малі міста в регіоні.

Експерти навіть вважають, що така постійна сейсмічна активність здатна призвести до розлому євразійського континентального масиву через 650 млн. років.


Супутникове зображення озера Байкал, Сибір, Росія

Геннадій Татьков, директор Геологічного інституту Сибірського відділення Російської академії наук, говорить: «попередній цикл сейсмічної активності Байкальського рифту був зафіксований в середині 20-го століття.»

Кілька потужних землетрусів зафіксували в Сибіру в 1950-ті роки, в тому числі 11-го рівня на півночі Бурятії, а інший в Северомуйскому, в результаті чого стався зсув рифтового хребта на 1,2 метра.


Вся Байкальська рифтова зона у Сибіру переживає фазу зростання тектонічної активності.

У 1957 році землетрус у Монголії викликав зростання гірського хребта більш ніж на 8 метрів, що в свою чергу привело до дуже рідкісного природного явища, так звана Тормхонська формаційно-кам’яна хвиля, що досягає 10 метрів у висоту.

Могутній і великий землетрус магнітудою 7,8 балів за шкалою Ріхтера призвів до утворення більш ніж 30 озер у гірських долинах.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button