Поради

Де краще відпочивати в Болгарії?

Курорти Болгарії дуже різноманітні і пропонують багато різнопланових варіантів відпочинку. Щоб зрозуміти, де в Болгарії краще відпочити, потрібно врахувати кілька моментів:

  • З ким ви їдете. Для сімейного відпочинку з дітьми підходять одні курорти, для веселої молодіжної компанії — інші.
  • Бажаний напрямок відпочинку — пляжний, екскурсійний або оздоровчий. У Болгарії є курорти всіх перерахованих напрямків.
  • На який місяць запланована відпустка.
  • Бюджет на поїздку. Цей пункт поставлений останнім, так як практично на будь-якому курорті є різні цінові пропозиції. Тим не менш, є ряд курортів, які в цілому відрізняються більш високими або низькими цінами у порівнянні з іншими.

Розглянемо, які курорти Болгарії підійдуть для відпочинку з дітьми, а які — для молодіжного, куди відправитися за екскурсіями, а куди — за лікувальними процедурами, який курорт краще вибирати в червні, липні, серпні, вересні, і де найнижчі ціни.

14-07-15-foto-600x370-1

Курорти для сімейного відпочинку з дітьми

Для комфортного відпочинку з дітьми важлива ідеальна чистота води і піску, плавний спуск у воду без перепадів, спокійне море, дрібний пісок. Для когось має значення наявність аніматорів, вихователів, дитячих містечок, де можна на час залишити дитину, різних розваг для дітей. Якщо дитина їсть тільки домашню їжу, принципово наявність на курорті апарт-готелів, де можна готувати самостійно. Якщо дитина більш старшого віку і з їжею проблем немає, багато батьків воліють all inclusive.

Де краще відпочивати з дитиною в Болгарії:

Албена. Один з найпопулярніших дитячих курортів в Болгарії. Море і пляж екологічно чисті, що підтверджено Блакитним прапором Фонду екологічної освіти. Тут піщаний пляж, найчистіший біло-золотистий пісок. В Албені багато розваг для дітей: для малюків зроблений луна-парк, автодром, міні-залізниця, дитячі ігрові автомати. Є дитячий сад, дитячі клуби. Дітям постарше будуть цікаві водні велосипеди, картинг, міні-гольф, стрільба з лука, верхова їзда.

Еленіте. Це клубний комплекс з власним пляжем, тому ціни тут трохи вищі. Комплекс працює за системою All inclusive. На території — 2 дитячих клубу, обладнані дитячі майданчики.

Дюни. Спокійне і затишне місце. Знаходиться в серці затоки, тому море тут дуже тихе, з чистою бірюзовою водою. Ціни приблизно такі ж, як в Еленіте.

Огляд. Це невелике курортне селище. На пляжах Огляду досить просторо навіть у пік сезону. Є ділянки пляжу з пологими мілинами, де зручно купатися з дітьми. Пляж покритий дрібним золотистим піском. Ціни в Огляді в цілому 2-3 рази нижче, ніж на великих популярних курортах.

Поморіє. Тут плоский рельєф місцевості і неглибоке море, тому Поморіє підійде для відпочинку з маленькою дитиною. Ціни в місті невисокі. Також тут можна проходити лікувальні процедури.

Молодіжні курорти

Клуби, дискотеки, кафе, ресторани та інші розваги — у надлишку на наступних курортах:

Золоті піски. Життя тут не затихає ніколи. Крім клубів, барів, кафе на курорті багато можливостей для активного відпочинку. Також протягом усього туристичного сезону проводяться заходи: конкурси краси, змагання, концерти відомих виконавців та багато іншого. Більш детально про http://hotelout.ru/ отримаєте на сайті http://hotelout.ru/.

Сонячний берег. Найбільший курорт в Болгарії — тут близько 800 готелів. Також у місті більше 250 ресторанів, безліч кафе, барів, казино, кінотеатрів. Тут проходять концерти, покази мод, конкурси краси. Якщо ви обираєте, де відпочити в Болгарії веселою компанією, вибирайте цей курорт — не помилитеся. На Сонячному березі трохи занудьгують навіть найдосвідченіші любителі нічного життя.

Екскурсійний відпочинок

Якщо крім моря і пляжу ви хочете побачити історичні пам’ятки, варто відправитися в Созополь або Несебр. А також з’їздити на екскурсію в Балчик.

Созополь — найдавніше місто на території сучасної Болгарії. Він був заснований в 4-3 тисячолітті до н. е. Це невеличке мальовниче місто зі старовинними будинками. Созополь дуже люблять художники, письменники і просто романтики.

Несебр (Несебир). На території міста збереглися руїни античних веж і храмів. Також тут знаходиться 7 найкрасивіших старовинних церков, кожна з яких є пам’ятником архітектури і заслуговує особливої уваги. За деякими підрахунками, тут найбільша кількість церков на душу населення у світі. Місто занесено до списку пам’яток культури ЮНЕСКО.

Балчик цікавий насамперед Ботанічним садом і резиденцією королеви Марії. В саду росте близько 200 порід дерев, безліч видів квітів — всього більше 3000 екзотичних рослин. Палацовий комплекс — унікальне явище: парк є наслідуванням критському лабіринту, а розташована тут церква спочатку розташовувалася на острові Крит і була перенесена в парк по каменю. Особливої уваги заслуговує Сад Аллаха, де розташований Срібний колодязь, алеї, викладені млиновими жорнами; африканські глиняні глечики з Марокко.

Де в Болгарії можна відпочити і поправити здоров’я?

Болгарія славиться бальнеологічними курортами, де можна підлікуватися, привести себе у форму, зняти стрес і втому. Велінград вважається одним з кращих кліматичних курортів Болгарії. Знаходиться на висоті 750-850 м над рівнем моря, оточений густим лісом. Тут більше 70 джерел термальних вод.

Показання для лікування: захворювання органів дихання, травлення, обміну речовин, жовчокам’яна та сечокам’яна хвороби, захворювання кістково-м’язової системи, периферичної нервової системи, гінекологічні захворювання.

Девін. Знаходиться на висоті 710 м над рівнем моря.

Показання для лікування: хвороби опорно-рухового апарату, нервової системи, статевої системи та шкірні захворювання, шлунково-кишкові захворювання, хвороби печінки і жовчних шляхів, нирково-урологічні та обмінно-ендокринні захворювання, захворювання дихальної системи.

Хісар. Розташований біля підніжжя гірського масиву, серед садів і парків. Тут 22 мінеральних джерела. Вода без кольору і запаху, з приємним смаком.

Показання для лікування: захворювання нирок, сечового міхура, сечових шляхів, хронічний простатит, захворювання шлунково-кишкового тракту і печінково-жовчної системи, порушення обміну речовин, захворювання опорно-рухового апарату, неврологічні захворювання, гінекологічні захворювання, судинні захворювання, шкірні захворювання, хронічний стоматит, захворювання верхніх дихальних шляхів.

Санданські. Розташований на південних схилах гірського масиву Пірін (224 м над рівнем моря), на берегах річки Санданскі-Бистриця. Місцеві мінеральні води — без кольору і запаху, мають приємний смак. Завдяки відсутності алергенів, чистому повітрю і особливому клімату курорт оптимальний для профілактики і лікування захворювань верхніх дихальних шляхів і бронхіальної астми.

Показання для лікування: хронічні неспецифічні захворювання легень у дітей і дорослих, захворювання опорно-рухового апарату, захворювання периферичної нервової системи, шкірно-алергічні захворювання, захворювання сечовидільної системи, захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки і жовчних шляхів, повільно зростаються переломи кісток, ожиріння .

Стара Загора. Розташований на висоті 360 м від рівня моря. Крім мінеральних джерел і цілющого клімату, місто відоме великим парком, в якому виростають дерева з різних куточків світу.

Показання для лікування: захворювання опорно-рухового апарату, захворювання периферичної нервової системи, гінекологічні захворювання, захворювання нирок та урологічні захворювання, захворювання органів дихання.

Де відпочити недорого?

Відпочити з мінімальним бюджетом можна на курортах Приморсько, Обзор та Поморіє.

Приморсько — відносно новий і ще не набрав великої популярності курорт. Тут мальовнича природа і найчистіше повітря, а сонячних днів у році більше, ніж на багатьох інших курортах. Так як тут поки не дуже багато туристів, ціни досить низькі.

Огляд — невелике і затишне курортне селище. Серед відпочиваючих тут багато болгар та іноземців. Тут безліч ресторанчиків національної кухні, ціни в яких в 2-3 рази нижче, ніж на популярних курортах.

Поморіє. У місті безліч невеликих затишних готелів, сімейних пансіонів і лікарень, де можна недорого відпочити і поправити здоров’я.

Як вибрати курорт по сезону?

Пляжний сезон у Болгарії триває з червня до кінця вересня. Однак у першій половині червня і в другій половині вересня море може бути холодним. Тому на початку і наприкінці сезону краще вибирати найбільш південні курорти — там море швидше нагрівається й довше остигає. На початку червня хорошим вибором буде Несебр, де море досить дрібне і швидко прогрівається. У вересні можна їхати в Дюни, Сонячний берег, Приморсько. У липні і серпні море вздовж усього узбережжя вже прогріте, і можна вибирати будь-який курорт.

Кнопка «Наверх»
Закрыть