Різне

Де приховані справжні калорії

kaloriiМабуть вже багатьом відомо, що енергетична цінність того чи іншого продукту, яка позначена на пакуванні, відносна, і враховувати ці дані при складанні дієти не рекомендується. Компанії, оцінюючи калорійність свого продукту, не включають енергетичну цінність клітковини. Це складає 5% від обсягу уживаних калорій .

Наприклад, людина, яка щодня на сніданок з’їдає мюслі, не замислюється, що замість калорійності, вказаної на пакуваннні, вона споживає ще додатково “приховані” калорії, тому що саме клітковини в мюслі міститься найбільше. Білкові продукти можуть мати на 20 відсотків менше калорій, ніж зазначено було компанією-виробником. До даної цифри також додається зміна калорійності при обробці продукту .

За словами Джоффрі Лайвсей, такого роду коливання можуть іноді скласти до 30%, тому що для того, щоб переварити сирі продукти, людина витрачає більше енергії. Отже, люди вживають в дійсності більше калорій, ніж їм здається. Необхідно нагадати, що простий розрахунок калорійності здійснюється на базі наявності у продуктах білків, вуглеводів і жирів.

Стара система підрахунку калорійності бере за основу, що в грамі вуглеводу або білка міститься 4 калорії. В одному грамі жиру є 9 калорій. Ще пару десятиліть тому дієтологами було встановлено, що в одному грамі клітковини є 2 калорії. Людині необхідно щодня вживати продукти в їжу, де вміст клітковини повинна становити не менше 18 грамів. Отже, це дає в тиждень приблизно 250 «недорахованих» зайвих калорій.

У минулому році в країнах Європи увійшов в силу закон, за яким компанії-виробники зобов’язані вказувати калорійність клітковини, однак мало хто цим правилам слідують. Крім того, нещодавно було встановлено , що калорійність одного грама білка становить 3.2калоріі.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button