Різне

Поїдання комах стане нормою в Європі

lychynky-komahyДуже скоро в деяких країнах Європи в норму увійде поїдання комах, так вважають експерти. І жучки і павучки містять велику кількість корисних для здоров’я людей білка, кальцію і мінералів.

Чи готові ви замовити в ресторані блюдо з павуків або мурах? Нам це здається диким, але в деяких азіатських країнах комах їдять століттями. І ряд експертів в області здорового харчування впевнені, що в найближчому майбутньому харчовий раціон жителів західних країн теж поповниться якимось тарганами і скорпіонами.

Нещодавно в ООН зробили прогноз про те, що традиційне м’ясо чекає різке подорожчання, так що людям із середнім достатком треба переглянути свої витрати. Далекоглядними виявилися жителі Нідерландів, які вже вкладають сотні тисяч доларів в дослідження можливості використання в їжу гусениць і сарани. Відомий британський знавець харчування Стефан Гейтс витратив останні кілька місяців на поїздки по самих віддалених куточках землі, де комах їдять кожен день і у великих кількостях. Він поклав свої подорожі в основу документального фільму “Чи може поїдання комах врятувати світ?”, знятого для ВВС.

Отже, в чому причина, що страви з комах потраплять у наше меню? По-перше, це смачна, корисна і здорова альтернатива традиційному м’ясу. У багатьох комах білка більше, ніж у рибі. Вони насичені амінокислотами, необхідними вітамінами і мінералами. По-друге, це дуже дешевий в розведенні вид, для якого не потрібні заливні луки, комбікорми, доїння, вигули і т.д. По-третє, комахи прості в приготуванні. В Таїланді є школи, де діти з величезним задоволенням поїдають на сніданок свіжих коників, политих соусом.

Але як подолати відчуття огиди, яке виникає у багатьох європейців при самій думці про страви з комах? Гейтс нагадує про історію популярності суші – ще років 30-40 тому це блюдо вважалося чимось абсолютно неїстівним для більшості західних людей. Французи з задоволенням їдять равликів і жаб’ячі лапки, які також не сприймаються в якості їжі багатьма жителями інших країн. Годувати комахами треба починати дітей – у них ще немає довгої історії формування смакових пристрастей, і вони легше пристосовуються до усього нового. Ну а смажені комахи на смак дуже схожі на креветки – вони такі ж хрусткі та смачні!

Натхнення: http://medinfo.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button