Різне

Хімікати в побуті – які небезпеки на нас чатують

himichna-nebezpekaХімічні речовини, які містяться в предметах, що використовуються в побуті, можуть призвести до розвитку раку грудей, астми, безпліддя, а також вроджених дефектів, повідомляє Daily Mail з посиланням на ВООЗ.

Члени Всесвітньої організації охорони здоров’я у своїй доповіді припускають, що для того, щоб захистити майбутні покоління, можливо, буде потрібно заборона на використання хімікатів. Згідно з даними представленими у доповіді, такі речовини, як фталати, можуть бути небезпечними для жіночої репродуктивної системи, а також пов’язані із збільшенням випадків захворюваності у дітей, зокрема, лейкемією.

“Під підозрою опинився і бісфенол А, що міститься в багатьох предметах повсякденного вжитку, включаючи жерстяні банки і сонячні окуляри”, – говорять далі науковці.

Потрапляючи в організм, штучно синтезовані компоненти, порушують роботу гормонів, як пояснює автор статті.

“Що стосується випадків раку простати, то для них існують” серйозні свідчення “, які підтверджують наявність зв’язку даної хвороби з пестицидами, застосовуваними в сільському господарстві. Також відомі факти розвитку ожиріння у немовлят і дітей та раку грудей у жінок в результаті контакту з цими речовинами під час вагітності “, – свідчать дані доповіді.

ВООЗ поки не наважується стверджувати, що саме дані хімікати і стають причиною цих найбільш поширених сьогодні хвороб, але вказує, що дані в ряді випадків свідчать про це.

“Вплив цих хімікатів на організм може привести до ожиріння, безпліддя, труднощам із запам’ятовуванням під час навчання, набутому цукровому діабету або серцево-судинних захворювань, а також до багатьох інших хвороб”, – наголошується в доповіді ВООЗ.

“Тепер ЄС намагається прийти до якої-небудь угоди з питання про ідентифікацію таких хімікатів, що порушують роботу гормонів та з метою контролювати їх вплив”, – повідомила Елізабет Солтер Грін з CHEM Trust.

Між тим, слід зазначити, що згідно із заявою Chemical Industries Association, природні речовини, що містяться в пиві, шоколаді і кава можуть спричинити більш сильний вплив на функції гормонів, у порівнянні з штучними хімікатами, попереджає видання.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button