Людина

Депресію пов’язали з дефіцитом вітаміну В12

Вчені з Ірландії дійшли висновку, що ризик розвитку депресивного розладу корелює з рівнем вітаміну В12. Принаймні, якщо йдеться про людей похилого віку.

Фото від bit245

Причин депресії – безліч: від забрудненого повітря та генетичної схильності до психологічних травм у дитинстві. Достеменно про це ніхто не знає. Депресію не варто плутати з так званим великим депресивним розладом (ВДР).

На відміну від першої, під якою часто розуміють будь-який поганий настрій або осінню тугу, ВДР є справжнім захворюванням, яке не лікується за допомогою “сили волі”. Як правило, воно потребує медикаментозної терапії, тому що в іншому випадку має тенденцію до поступового погіршення — принаймні на середніх та пізніх стадіях захворювання.

БДР включає ряд симптомів – як психологічних (поганий настрій, неможливість відчувати яскраві емоції, особливо позитивні, безсоння або гіперсомнія, нерішучість, забудькуватість, почуття нікчемності і провини, думки про самогубство) до фізіологічних (хронічна втома, втрата енергії, уповільнення розумової і фізичної діяльності, зниження ваги або його надбавка).

Вчені з Трініті-коледжу в Дубліні (Ірландія) вивчили дані лонгітюдного дослідження старіння TILDA, в якому взяли участь 3849 людей віком від 50 років та старших. За станом добровольців – і психологічним, і фізичним – спостерігали понад чотири роки. Люди регулярно здавали кров для перевірки рівня вмісту вітамінів у плазмі, а також проходили психологічні тести, які допомагають виявити симптоми депресивного розладу. Висновки представлені в British Journal of Nutrition.

З’ясувалося, що ризик розвитку депресії у літніх людей, що мають дефіцит вітаміну В12, на 51 відсоток вище, ніж у тих, чиї показники цього вітаміну в крові в нормі. «З кожним роком число літніх людей з дефіцитом B12 тільки зростає, а після початку пандемії коронавірусної інфекції стало більше і тих, хто страждають від самотності і депресії. Наше дослідження підкреслює важливість зростання споживання продуктів або добавок з вітаміном B12. Це може допомогти знизити фактори ризику розвитку депресії серед людей старше 50 років”, – повідомив провідний автор роботи доктор Еймон Лерд.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments