Людина

Альтруїстичну поведінку пов’язують зі шляхами формування уяви

Фахівці Бостонського коледжу пов’язують альтруїстичне поводження зі шляхами формування уяви. Людина, бачачи людей, які потрапили в біду, перш ніж діяти, уявляє, як вона зможе допомогти.

Прагнення негайно кинутися на допомогу страждаючим притримують через межі уяви нервові шляхи у мозку. Відбувається моделювання епізоду в міру його розвитку і пошук способу втручання. До таких висновків вчені прийшли завдяки нейровізуалізації, а також дослідженню правого скронево-тім’яного з’єднання (RTPJ) і підсистеми медіальної скроневої частки (MTL). Команда вивчила, як здатність моделювати уявні і запам’ятовуючі сцени допомагає мотивувати людей до формування альтруїстичних намірів.

Фахівці провели експеримент в два етапи: на першому вони зібрали функціональні зображення мозку, які люди уявляли і пам’ятали, допомагаючи іншим у гіпотетичних сценаріїв; на другому використовувалася транскраніальна магнітна стимуляція (TMS) для порушення активності RTPJ. Як показала нейровізуалізація, готовність допомогти також була передбачена динамікою в RTPJ, критичному стані, залучення до сприйняття інших людей. При тимчасовому пригніченні активності в даній області виявилося, що альтруїстичний ефект уявної допомоги залишався значним. На думку експертів, він не залежить виключно від вибору перспективи. Однак при більшій динаміці в MTL, де спогади сцен допомоги виникають швидше, у людини менше виявлялося бажання допомагати нужденним. Результати дослідження вчені представили в журналі Social Cognitive and Affective Neuroscience.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button