Людина

Вчені: Зайва похвала дітей має негативні наслідки

Батьки, а також педагоги часто хвалять дітей. Але якщо це робити неправильно, цей процес може мати у підсумку негативні наслідки. За результатами досліджень до цього висновку прийшли канадські учені, які представляють Торонтський університет.


За підсумками виконаної роботи стало відомо, що діти, яких часто хвалять за те, що вони є розумними, більше списують в ході здачі тестів. Це пов’язано з тим, що у дитини внаслідок такого “тиску” розвивається відчуття, ніби він повинен обов’язково відповідати очікуванням інших. Внаслідок цього він готовий йти на обман безпосередньо заради досягнення мети.

Під час досліджень вчених в експерименті приймати участь дошкільнята, вік яких становив від трьох до п’яти років. Діти в ході першого експерименту грали в гру. В даному випадку їх різними способами хвалили за відгадування загадок. Одних хвалили за розумові здібності, а інших за результат. При цьому діти відмінно впоралися.

Гра після цього продовжилася. Але тепер автори проекту на декілька хвилин виходили з класу, перед цим просячи чесно відповідати, не підглядаючи у відповіді. В даному випадку було з’ясовано, що діти які одержували похвалу за свій “гострий розум”, частіше обманювали.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button