Фото

Дерева з тунелями в Каліфорнії (фото)

Гігантські секвойядендрони Північній Каліфорнії є найбільшими деревами на планеті. Їх величина стовбура настільки величезна, що в кроні можлива вирубка міні-тунелів для проїзду автомобілів.


На перших етапах становлення національних парків США, багато ентузіастів вирішили оригінально розважити туристів. На сьогоднішній день такі дії заборонені законом, але частина старих міні-тунелів досі продовжує існувати.


Перший такий тунель з’явився В Тоулумн-Гроув, що в Національному парку Йосеміті. У дерево влучила блискавка, і його частину довелося спиляти. А з 1975-го року всередині нього був прорубаний тунель. Рештки досі стоять, але проїзд в ньому заборонено.


Ідея з тунелями зацікавила інших підприємців, і в 1881-му році подібний тунель був споруджений у 2000-річного гігантського секвойядендрона Дерево Уавона, що в Маріпоза-Гроув, Національного парку Йосеміті. Дерево простояло 88 років, поки не звалилося під час сніжної бурі в 1969-му році. Тепер це місце називається Fallen Tunnel Tree.
Був навіть ентузіаст, який спробував жити всередині дерева, але в підсумку обмежився магазинчиком, в простір якого можна потрапити до сих пір.Що стосується тунелів в гігантських секвойядендронах, то в Північній Каліфорнії їх все ще достатньо і багато з них досі функціонують.

Бувають і тунелі в повалених деревах.Натхнення: re-actor.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button