Фото

В Мережі опублікували фото дивовижного природного явища на Марсі

У Мережі були опубліковані фото дивовижного природного явища на Марсі – піщаних дюн. Їх особливість полягає в тому, що вони покриті вуглекислим льодом, який тане кожну весну і змінює зовнішній вигляд цих мас піску.

Знімки зроблені станцією Trace Gas Orbiter, розташованої на орбіті Марса. Фотографії датуються 25 травня 2019 року, і вчені вже встигли їх уважно вивчити. Вони встановили, що процес танення вуглекислого льоду має дві особливості. По-перше, він йде знизу вгору, а не зверху вниз, як зазвичай. По-друге, воно мине водний стан і відразу з льоду перетворюється в пар.

Останній потім піднімається в атмосферу Марса і призводить до деяких змін погоди на планеті. Також нерідко процес танення вуглекислого льоду супроводжується невеликими вибухами через накопичення газу між піском і ще не розталою частиною. Це призводить до змін рельєфу піщаних дюн, що придбають незвичайний зовнішній вигляд.


На знімках також можна помітити чорні вкраплення або смуги – це ґрунт, піднятий на поверхню з-за вибухів. В іншому піщані дюни Марса повністю ідентичні земним. Вони утворюються під впливом вітру і можуть регулярно міняти свій зовнішній вигляд.

При цьому вчені відзначили, що вивчення піщаних дюн, розташованих в північній полярній області Марса, допоможе їм детальніше вивчити екологію планети і зрозуміти, чи зможе людина жити на її поверхні.

Кнопка «Наверх»
Закрыть