Фото

Дев’ять “магічних” черепів крокодилів знайшли в Єгипетських гробницях (фото)

У гробницях давньоєгипетської знаті археологи виявили голови крокодилів. Про відкриття повідомляє The First News з посиланням на Варшавський університет.

Археологи з Польського центру середземноморської археології при Варшавському університеті виявили дев’ять черепів крокодилів в стародавніх гробницях багатої знаті в Фіванському некрополі в Єгипті. Як вважають дослідники, голови тварин повинні були допомогти померлим в їх подорожі в загробне життя.

Кістки, знайдені в похованнях. Зображення: PCMA UW, M. Jawornciki, U. Iwaszczuk

Знахідки походять з двох гробниць. Перше з поховань належить канцлеру Четі, одному з найважливіших чиновників часів фараона Ментухотепа II, який правив близько 2 050 року до н.е. і був засновником Середнього царства. Друга могила належить невідомому чиновнику, ймовірно, візиру при палаці фараона.

Замість муміфікації останки тварин були загорнуті в тканини і не піддавалися ніякої додаткової обробки.  Дослідники відзначають, що ця перша знахідка цих небезпечних тварин в місцях поховання. Досі черепа крокодилів знаходили тільки в храмах.

Статуя бога Собека. Зображення: Graeme Churchard from Bristol (51.4414, -2.5242), UK, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

У Стародавньому Єгипті крокодили були об’єктами поклоніння і виконували «магічні» функції, відзначають вчені. Давньоєгипетський бог Собек (або Себек) зображувався у вигляді крокодила або людини з крокодилячої головою і займав високу ієрархію в пантеоні. Дослідники вважають, що жителі Стародавнього Єгипту вірили, що “душа померлого, в могилі якого були знайдені крокодилячі голови, була захищена Собеком”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button