Наука

Вчені з’ясували, в якому віці люди сплять найменше

З віком наш режим сну істотно змінюється, і його тривалість залежить від багатьох факторів, зовнішніх і внутрішніх. Однак тепер британські вчені, зібравши дані про 730 тисяч людей з різних країн, дізналися, коли люди сплять довше, а коли — найменше у своєму житті. Дослідження опубліковано в журналі Nature Communications.

Щоб зробити глобальні висновки, потрібна не менш глобальна вибірка, і британським вченим вдалося зібрати дані про режим сну 730 187 людей з 63 країн незвичайним способом: за допомогою мобільної гри Sea Hero Quest.

Сама гра була розроблена для вивчення хвороби Альцгеймера і дозволяла оцінювати відмінності в просторових здібностях людей з різних частин світу, проте одночасно з цим гравці відповідали і на інші питання про себе, поміж іншого повідомляючи вік і час щоденного сну.

Виявилося, що гравці сплять в середньому 7,01 години на добу, при цьому сон жінок в середньому на 7,5 хвилини довше, ніж сон чоловіків. Найбільше спали жителі країн Східної Європи, таких як Албанія, Словаччина, Румунія і Чеська Республіка — на пів години довше загальносвітового середнього, а найменше — в країнах Південно-Східної Азії, включаючи Філіппіни, Малайзію та Індонезію.

Незважаючи на різницю в різних частинах світу, вчені виявили загальну динаміку тривалості сну, що не залежить ні від статі, ні від місця проживання, ні від рівня освіти: найдовше спали наймолодші учасники експерименту, віком до 20 років, до 30 років тривалість сну поступово знижувалася, стабілізувалася з 30 до 50 років, а після 50 знову збільшувалася. Дослідники припускають, що ця динаміка відображає соціальні ролі людей, для яких період з 20 по 50 років — час найбільш активної роботи і сімейного життя.

Що стосується базової мети гри – виявлення різниці в навігаційних здібностях, то, незважаючи на різну тривалість сну, дослідники не виявили різниці між молодими учасниками і гравцями середнього віку. А ось у людей старше 54 років ці здібності різко знижувалися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button