Земля

Динозаври не збиралися вимирати до падіння астероїда

Принаймні, про це говорить нове дослідження вчених з Великобританії. Вони вважають, що якби астероїд не звалився на Землю близько 65 мільйонів років тому, то ці ящери, можливо, продовжили б домінувати на планеті.

Image by Dariusz Sankowski from Pixabay

Стаття опублікована в журналі Royal Society Open Science. Суперечки про причини масових вимирань тривають: біологи традиційно вважають головними факторами перш за все внутрішні процеси, що відбуваються в екосистемі, геологи та кліматологи – зовнішні причини. Є й ті, хто визнає комплексний вплив і тих, і інших.

Так, всі знають, що падіння астероїда могло запустити крейдове вимирання, в результаті якого вимерли динозаври. Однак досить давно в науці широко представлена точка зору, що ящерів погубив все-таки не астероїд – він лише прискорив процес, який призвів до занепаду цього виду фауни. Про це говорять і деякі роботи.

Вчені з Університету Бата (Великобританія) провели своє дослідження, вивчивши різноманітність динозаврів незадовго до падіння астероїда 65 мільйонів років тому. Для цього фахівці використовували статистичне моделювання, оцінивши таким чином можливість появи нових видів динозаврів в ті часи.

Схожі методи використовували інші дослідники, проте, за словами авторів нової роботи, вони не включали в них свіжі дані про генеалогічні дерева динозаврів і ширший набір їх типів. Адже головна проблема в оцінці різноманітності динозаврів якраз і полягає в неповноті палеонтологічного літопису: вченим відома лише мала дещиця тих видів, які мешкали на Землі 65 мільйонів років тому.

Тому вчені з Університету Бата включили у своє моделювання не тільки останні дані про динозаврів, але і такий параметр, як швидкість їх видоутворення. В результаті фахівці не виявили ніякого занепаду серед цих тварин в кінці крейдяного періоду.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments