Людина

Міцний сон може знизити ризик розвитку серцевих захворювань

Як виявилося, навіть якщо генетично ви схильні до розвитку деяких хвороб, ви все ще можете вплинути на свій організм, упорядковувавши свій режим дня

Нове дослідження показало, що навіть якщо люди мають високий генетичний ризик серцевих захворювань або інсульту, правильний режим сну може допомогти компенсувати цей ризик.

Photo by juan garcia on Unsplash

Дослідники вивчили генетичні варіації, відомі як SNPs, які пов’язані з розвитком серцевих захворювань та інсульту більш ніж 385 000 здорових учасників проєкту UK Biobank. Проаналізувавши дані, вчені розділили людей на три групи: високий, середній і низький рівень ризику розвитку серцевих захворювань та інсульту.

Дослідники вивчили медичні дані учасників усіх груп за 8,5 року і виявили, що за цей час було зареєстровано 7280 випадків серцевих захворювань або інсульту. Потім вчені зіставили ці захворювання з режимом дня і проблемами зі сном. «Ми виявили, що в порівнянні з тими, хто мав нездоровий режим сну, ті, хто має хороші звички мали на 35% менший ризик серцево-судинних захворювань і на 34% менший ризик розвитку інсульту», – говорить автор дослідження Лу Ці.

Автори роботи розповідають, що здоровим сном вважався режим, при якому людина спить від 7 до 8 годин на добу, не страждає від безсоння, хропіння або денної сонливості.

Коли дослідники подивилися, чи може сон вплинути на генетичну схильність розвитку хвороб, вони виявили, що учасники з високим генетичним ризиком і поганим режимом сну мали більш ніж в 2,5 рази більший ризик серцевих захворювань і в 1,5 раза більший ризик інсульту в порівнянні з тими, у кого був низький генетичний ризик і здоровий режим сну.

Людина з високим генетичним ризиком, але здоровим режимом сну мала в 2,1 раза більший ризик серцевих захворювань і в 1,3 рази більший ризик інсульту в порівнянні з людиною з низьким генетичним ризиком і хорошим режимом сну. У той час як людина з низьким генетичним ризиком, але нездоровим способом сну мав в 1,7 рази більший ризик серцевих захворювань і в 1,6 рази більший ризик інсульту в порівнянні з тим, хто спав добре.

Вчені говорять, що необхідні подальші дослідження, але вже зараз вони розуміють, що важливо враховувати режим сну при розгляді ризику серцевих захворювань або інсульту.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button