Фото

Дивовижне фото: Зелене сяйво і голубий світанок

Цей дивовижний знімок атмосфери над горизонтом південного узбережжя Австралії було зроблено 19 червня з борту МКС, згідно Земної обсерваторії НАСА. Космічна панорама включає смугу блакитного світанку і більш розсіяне зелене світіння південних полярних вогнів, або Aurora australis, частково приховане крилом станції.

Як і його північний аналог Aurora borealis, південне сяйво викликане зіткненнями частинок високо в атмосфері. Хоча більшість з цих частинок, що летять від Сонця, відхиляються магнітним полем Землі, деякі входять в атмосферу в районі Південного полюса. При її досягненні вони розлітаються, стикаючись з атмосферним газом і викидаючи додаткову енергію. Потім газ виділяє цю енергію у вигляді світла.

Не всі сяйва світяться зеленим. На їх відтінок впливають два фактори: тип атмосферного газу і висота, на якій відбуваються ці зіткнення. За даними НАСА, зафіксоване полярне сяйво є результатом виділення світла киснем на висоті від 100 до 400 км. Азот, який взаємодіє з частинками на великій висоті, освітлює небо червоними вогнями, а на більш низькій призводить до казкового синьо-фіолетового серпанку, як це було в Новій Зеландії в 2015 році, повідомляє Yahoo News.

Незважаючи на те, що полярні сяйва є відомим науковим феноменом, деякі народи досі надають їм містичного значення. Наприклад, племена маорі на Північному острові Нової Зеландії вірять, що червоне сяйво являє собою вогні, якими парфуми освітлюють собі шлях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button