Фото

Архітектура минулого в сьогоденні

Старовинна архітектура, зведена безліч століть тому, сьогодні все частіше витісняється сучасними хмарочосами. Однак, якщо задуматися, то старе й нове цілком може співіснувати і тому є безліч прикладів.

(26 фото)


1. Франкфурт. Сучасний хмарочос Nextower і середньовічна оборонна вежа Ешенхайм

У 2011 році у Франкфурті, позаду побудованої в 14 столітті вежі Ешенхайма з’явився 35-поверховий хмарочос Nextower.

2. Сан-Франциско. Старий і новий міст Бей Бридж. Минуле і сьогодення поряд

Перший міст був побудований в 1936 році, а майже через 80 років, у 2013 році, з’явився міст-близнюк.


3. Китай, центральний Шанхай


4. Іспанія, Санпедор, церква Святого Франциска

Ця чудова церква при жіночому монастирі була побудована ще в 18 столітті французькими священиками. На жаль, з часом вона прийшла в занепад, і необхідно було терміново вживати заходів. За справу взявся архітектор Девід Клозес, який вдихнув нове життя в церкву за допомогою гібридної архітектури у вигляді сучасних скляно-бетонних конструкцій.


5. В’єтнам, Хошимін, собор Нотр-Дам де Сайгон на тлі сучасних будівель

Цей невеликий шматочок Парижа, зведений ще в 1880 році, сьогодні є однією з небагатьох історичних будівель, що залишилися в самому центрі галасливого міста.


6. Лондон, Банк Англії на тлі хмарочосів

Будівля Банку Англії, зведена ще в 1734 році, вважається однією з перших банківських будівель. До речі, цей найстаріший банк продовжує функціонувати і понині, незважаючи на те, що вигляд навколо нього за ці роки суттєво змінився і сьогодні він знаходиться в оточенні численних хмарочосів.


7. Шотландія, острів Колл, Білий Дім

У 18 столітті родина Маклін-Брістоль спроектувала цю незвичайну будівлю, яка сьогодні представляє собою архітектурний мікс минулого і сьогодення.


8. Канада, кришталева будівля Королівського музею Онтаріо

З моменту будівництва цього історико-етнографічного музею в 1914 році його фасад зазнав численні реконструкції. А в 2007 році у нього навіть з’явилася незвичайна прибудова у вигляді величезного кришталевого айсберга.


9. Китай, Гонконг, храм Вонг Тай Сін

Великий даоський храмовий комплекс у Гонконзі під назвою Вонг Тай Сін був побудований в 1920-ті роки. Хоча сьогодні він і розташовується в центрі сучасних міських будівель, цей храм, як і раніше, залишається найпопулярнішою місцевою визначною пам’яткою.


10. Лондон, церква святої Марії на тлі хмарочоса «Огірок»

Цей хмарочос, який народ охрестив «Огірком», був зведений у 2004 році. Він на 180 метрів вище знаходиться поблизу церкви святої Марії і на 800 років її молодше.


11. Чикаго, водонапірна башта в оточенні хмарочосів

З 1869 року ця вежа служила в якості сховища води для пожежників. І хоча з появою сучасних технологій водопостачання необхідність у ній відпала, вона і сьогодні залишається стояти посеред міських джунглів, як нагадування про ті далекі дні.


12. Орхус, Данія

Заснований в 948 році місто Орхус є великим портом і вважається другим за величиною містом Данії. Потрапивши в це місто, дивуєшся міксу середньовічної та сучасної архітектури.


13. Мілан, Італія

Заснований кельтами в 400 р. до н. е. Мілан може похвалитися багатою історією. Сучасні будови стали з’являтися тут після Другої світової війни.


14. США, Бостон, церква Трійці і Вежа Джона Хенкока

Найвищою будівлею в Бостоні вважається Вежа Джона Хенкока, побудована в 1976 році. Вона прекрасно поєднується з побудованої на 99 років раніше церквою Трійці, яка відображається в скляних стінах вежі.


15. Німеччина, Гамбург, Портове місто

В 18-19 століттях Хафенпорт вважався найважливішим торговим портом. Але в 20 столітті все різко змінилося, і він більше не міг конкурувати з появою контейнеровозів. Тепер цей район посилено реконструюється і забудовується сучасними офісними будівлями.


16. Канада, Монреаль, Романська церква-музей

Стародавня церква з часом стала руйнуватися, але від повного зникнення її врятувала архітекторська студія Provencher Roy, яка відремонтувала будинок і перетворила його в чудове сучасне приміщення, в якому розташовуються музей і театр.


17. Бостон, стара будівля парламенту

Цю будівлю було зведено в 1713 році і до 1798 році в ній знаходилися Массачусетські законодавчі збори. Сьогодні це будівля служить музеєм і чудово вписується в сучасний навколишній світ.


18. Нанкін, Китай

Ця одна з чотирьох стародавніх китайських столиць була заснована в 495 році до н.е. При Монгольській імперії Нанкін став центром текстильної промисловості, і його економічна міць збереглася і донині.


19. США, Нью-Йорк, Бікмен Тауер і будівля Woolworths

Саме ці будівлі є відмінним прикладом того, наскільки далеко зайшла архітектура. Різниця в будівництві цих будинків становить майже ціле сторіччя: будівля Woolworths зведена в 1913 столітті, а Бікмен Тауер – в 2011.


20. Гонконг, Китай


21.


22. Уельс, замок Суонсі на тлі другого по висоті будинку в місті

Чудовий замок був побудований в 1106 році Генрі де Бомоном. Сьогодні він виглядає справжньою крихіткою навіть на тлі британської телевежі, що налічує всього 13 поверхів.


23. Варшава, Польща


24. Токіо, Японія


25. Румунія, Штаб-квартира Національної спілки архітекторів

Архітектори примудрилися звести цей сучасний хмарочос прямо над типовою європейською спорудою другої половини 19 століття.


26. Брно, Чехія

Натхнення: daypic.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button