Екологія

До 2050 року ліси Амазонії зменшаться на 40% через вирубку і пожежі

У новому дослідженні університету Арізони вчені глобально проаналізували збиток, який завдали пожежі лісах Амазонії з 2001 року.

Вирубка лісів Амазонки зросла на рекордні 25% у першій половині 2020 року.

Дослідники використовували записи про 14,5 тис. видів рослин і хребетних, щоб створити карти біорізноманіття Амазонки. Далі автори наклали їх на дані, які були зібрані 20 років тому, щоб з’ясувати реальні масштаби збитку від пожеж і вирубок.

Вони виявили, що з 2001 року від пожеж постраждало від 103, 5 тис. км.кв до 190 тис. км.кв територій. Вони торкнулися 95% всіх видів рослин і тварин і до 85% видів, які знаходяться під загрозою.

У 2019 пожежі торкнулися від 4, 1 тис. км.кв до 10, 3 тис. км.кв територій: це найбільш руйнівний рік для біорізноманіття регіону.

Зараз в Амазонці близько 40% від усіх тропічних лісів. Ця територія має велике значення для світових екосистем: вона очищає вуглець з атмосфери і грає життєво важливу роль в регулюванні клімату Землі. У цьому районі також зосереджена величезна кількість біорізноманіття планети: там живе кожен десятий з всі відомих на планеті видів.

З 1960-х років Амазонка втратила близько 20% свого лісового покриву через вирубку і пожеж. Обидва ці процеси йдуть часто рука об руку: вирубка лісів збільшує ймовірність виникнення лісових пожеж.

За прогнозами, до 2050 року ліси Амазонії втратять 21-40% своїх територій, і, на думку авторів, це матиме великий вплив на біорізноманіття регіону.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button