Екологія

Bottega Veneta випускає «100% біорозкладаний» черевик

Італійський модний будинок Bottega Veneta відправив на подіум моделі взуття з цукрової тростини й кави, які, за твердженням бренду, повністю білрозкладні.

Bottega Veneta выпускает «100% биоразлагаемый» ботинок

Кремезні чоботи, гібрид сабо і гумових чобіт, були представлені чоловічими і жіночими моделями під час показу бренду осінь-зима 2020 на Міланському тижні моди.

Біорозкладна мода

«Каучук виготовляється з натуральних молекул, в тому числі з цукрового очерету і кави, а не з синтетичних хімікатів», – сказали в Bottega Veneta.

«Це означає, що вони будуть розкладатися протягом року після розміщення під землею або в контрольованому середовищі при визначених умовах освітлення і вологості разом з присутністю мікроорганізмів».

Bottega Veneta выпускает «100% биоразлагаемый» ботинок

Ставши першим брендом класу люкс, отримавши сертифікат LEED для своєї штаб-квартири, це стало останнім кроком на шляху до сталого розвитку для Bottega Veneta, яка довгий час була синонімом шкіряних виробів.

Люксові бренди Gucci до Prada і Burberry вже позбавилися від шерсті тварин, і тепер увага переключилася на шкіру не тільки з-за наслідків жорстокого поводження з тваринами, але і з-за впливу матеріалу на навколишнє середовище.

Шкіра вимагає масового розведення худоби, що призводить до викидів парникових газів, вирубування лісів і швидкого споживання обмежених природних ресурсів. Це також тягне за собою хімічне забруднення, що створюється в процесі дублення та оброблення шкіри.

Bottega Veneta выпускает «100% биоразлагаемый» ботинок

Група Kering – конгломерат, що складається з Bottega Veneta, а також Gucci і Balenciaga, – вже впровадила дублення без металу для приблизно 24 % своїх колекцій, щоб запобігти потенційному забрудненню місцевих джерел водопостачання.

Це є частиною більш широкої ініціативи по забезпеченню стійкості, яку група оголосила в минулому році, що б стати повністю вуглецево-нейтральним. Вона зобов’язалася скоротити викиди парникових газів для всіх пов’язаних з нею будинків моди на 50 % до 2025 року, а також компенсувати всі викиди шляхом інвестування в проєкти по збереженню лісів та біорізноманіття.

Bottega Veneta выпускает «100% биоразлагаемый» ботинок

Хоча у цієї останньої колекції, створеної під керівництвом креативного директора Деніели, все ще присутні шкіряні вироби, в тому числі взуття і сумки, які входять до складу фірмового бренду Intrecciato. Цей перехід на біорозкладне взуття припускає, що Bottega Veneta, принаймні, починає розглядати альтернативи.

Черевики уникають пасток багатьох замінників штучного хутра і шкіри, які зроблені з похідних викопного палива, таких як поліуретан і ПВХ. Але в товаристві дизайнерів тривають суперечки про те, чи є біопластик, отриманий з таких матеріалів, як цукрова тростина, більш прийнятним варіантом.

Bottega Veneta выпускает «100% биоразлагаемый» ботинок

Ці продукти живлення в основному необхідно доставляти з-за кордону з великими витратами вуглецю, а також відволікати все більш мізерні ресурси від споживання людиною.

За матеріалами sciencenews.org

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button